Podkręcanie e4500. Czy zasilacz da radę?

Witam! Postanowiłem podgonić trochę swojego e4500. Udało mi się uzyskać stabilne 2800mhz na standardowym napięciu, temperatura przy pełnym obciążeniu nie przekracza 60C. Mój zasilacz to FEEL III-400ATX, karta graficzna GeForce 8800gt 1gb Palit, ram 2x1gb 800mhz Kingston , płyta główna Asus P5kpl-e, 2 dyski sata. Chciałbym jeszcze więcej podkręcić proca tylko nie wiem czy zasilacz wytrzyma. Jak myślicie da radę?? Proszę o pomoc. Pozdrawiam!!

Zasilacz z czarnej listy lepiej go szybko wymień bo może spalić kompa.

kolega ma racje ten zasilacz jest do wymiany tym bardziej że podkręcasz kompa !!

Feel 3 to już nie tak duży szlec jak poprzednie. Sam mam go i procka E4300 i również podkręcam. Działa od 5,5roku idealnie.

Longhorn2009 , jaką masz resztę sprzętu i ile masz podkręconego procka??

Dodane 16.03.2013 (So) 10:11

Longhorn2009 , jaką masz resztę sprzętu i ile masz podkręconego procka??

Grafike mam słabszą bo 8600GT, Asusa P5B, 3GB RAM (4 kości), 2 nagrywarki, karta tv i muzyczna, procek E4300. Podkręcałem go do 2,4-2,8GHz.

No to wydaje mi się że zasilacz powinien uciągnąć OC 3ghz mojego procka. Co wy o tym myślicie??

Prędzej proc łapnie FSB wall, albo płyta/pamięci ograniczą, chyba że zrobisz prockowi pencil mod (zyska domyślne 266MHz FSB zamiast 200).

Longhorn2009 , Czyli spokojnie mogę jeszcze kręcić?? I jak zrobić tego pencil moda??

Modyfikacji możesz dokonać w ten sposób http://forums.overclockersclub.com/inde … pic=162794 czyli łączysz ze sobą piny oznaczone na rysunku na czerwono. Samo połaczenie możesz wykonać lakierem przewodzącym prąd lub ewentualnie miękkim ołówkiem (grafit również przewodzi prąd).

Co do podkręcania możesz kręcić, ale gdy masz BOXowe chłodzenie to nie szalej z napięciem (napewno nie przekraczaj 1.4v).

Longhorn2009 , Czyli zasilacz na 100% da radę z większym OC??

Tego nikt nie zagwarantuje w 100%, ale możesz się domyślać że coś jest nie tak gdy proc będzie stabilny przy obciążeniu programami typu orthos, prime95, a nie będzie działał stabilnie w grach (gdzie dochodzi obciążenie grafiki a nie tylko samego CPU).

No to zabieram się za podkręcanie. Wielkie dzięki Longhorn2009 , !!