Podkręcanie E5200, 2x2GB 1066 MHz, EP45 DS3L, Pentagram 450W

Witam, nie wiem co za głupi nawyk ludzie mają na tym forum, że gdy ktoś prosi o złożenie komputera, to się rzucają i składają wszyscy kompa, że hoho, a potem gdy napiszą co mieli, a osoba pyta się o pomoc w ustawieniach to nikt nie umie pomóc i nie odpowiadają na pytanie…

Ale przejdę do sedna sprawy bo na darmo moje pisanie pewnie.

A więc komputer najważniejsze podzespoły: Pentium DualCore E5200, OCZ 2x2GB DDR2 1066 MHz, Gigabyte EP45 DS3L, Gigabyte Radeon 4850 512 DDR3, Pentagram 450W, dysk, DVD-RW, FDD, czytnik, karta tv i wiele urządzeń USB!

Pamięci nie chodziły na tej płycie na 1066 MHz tylko na 800 MHz.Więc podkręciłem procesor a mianowicie na 266, co dało 3333 MHz i pamięci o taktowaniu takim jakim powinny.

I tu jest moje pytanie, zapuściłem ORTHOSA, super PI i testy w Everescie. Wszystko działa pięknie temperatura wynosiła max rdzenia 72*C, a procesora 69*C.

I tu jest parę moich pytań

  1. Czy wszystko już będzie dobrze, skoro tak ustawiłem i porobiłem te testy.

  2. Czy temperatury nie są za wysokie?

  3. Czy przy OC traci się gwarancję?

Tylko szczerze.

Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam!

Temperatury są za wysokie.

e6750-gwarancja-t215171.html

Te temperatury są w stresie.

zgadzam się z tym całkowicie

ad.1 tak

ad.2 trochę za wysokie są

ad.3 Na pierwszy rzut oka nie można odkrzyć czy był kręcony czy nie. Po analizie skruktury krzemowej widać wszystko, lecz mało który sklep to robi.

Mimo wszystko za wysokie. Jakie masz chłodzenie na procesorze, oryginalne czy kupowałeś osobno?

Oryginalne. Boxowe. Teraz Net, i muzyka temperatury 45*C.Mam jeszcze tylko jedno pytanie, a mianowicie chodzi właśnie o to jak by się spalił (nie daj losie). Czy gdy był kręcony a nie spalił się, też da się to sprawdzić, a zegary by były ustawione na domyślne?

jakiś ślad zawsze pozostaje.

Jaki np.?

po bardzo dogłędnym badaniu widać na strukturze krzemowej, że był podkręcony.

Jak przez kilkugodzinne stresowanie procesora (ciągłe) maksymalna temperatura skoczyła do 72*C, to Ci się nic nie spali, ale faktycznie temperatura dość wysoka.

Sam zakładałeś radiator na procesor? W budzie czysto i porządek? Jaką masz budę?

Zakładany był w sklepie komputerowym. Chłodzenie boxowe niskie, obudowa CoolerMaster Elite 331.

Na domyślnych ustawieniach temperatura to 35*C- 48*C. Więc OK zamontowane jest chłodzenie raczej. Ale wiadomo, po OC temperatura skoczyła na boxie.

W budzie czysto, ma te filtry od kurzu ona, i dopiero ma miesiąc. Porządek raczej jest.

No to niewielkim kosztem za kilkanaście złotych możesz dołożyć cichy wolnoobrotowy wentylator 120mm na przednią ściankę obudowy, temperaturę powinno zbić do tych 60kilku *C. Możesz wrzucić wykres z godzinnego testowania OCCT?

Po podkręceniu, czy przy domyślnych ustawieniach?

Po podkręceniu.