Podkręcanie E8400 na płycie ES3G P31

Witam.

Chciałbym Was poprosić o pomoc w podkręcaniu Mojego procesora Intel Core2Duo E8400 z oryginalnym zegarem 3.0GHz na jakieś 3.5-4.0GHz 

Mój sprzęt dokładnie to :

Intel Core2Duo E8400 3.0GHz  chłodzenie to SilentiumPC Spartan PRO HE924

Gigabyte ES3G P31

GeForce 9600GT 1GB 256Bit DDR3

Dysk Seagate barracuda 1TB + 500GB

Zasilacz Modecom 400W

Kingston 2*2GB 800MHz 

 

Proszę powiedzieć mi jak to zrobić krok po kroku. 

 

Dziękuje za pomoc z góry. :P 

  1. Na tym zasilaczu ci w niczym nie pomogę bo nie będę przykładał ręki do ryzyka spalenia zasilacza lub wraz znim innych podzespołów. Zresztą to że na nim pisze że ma 400W nic nie znaczy na lini 12V jest słaby i niekoniecznie na jakieś OC ma miejsce, cieżko coś powiedzieć o  zasilaczu z czarnej listy.

  2. Do tej grafiki podkecenie proca nic nie da. Odczujesz przyspieszenie w działaniu programów, systemu ale grach nic to nie zmieni.

 

Jesli na prawdę chcesz go podkręcał to musiał byś jeszcze podać jego temperatury w stresie.

Ponowne opisywanie kwestii, na którą jest dziesiątki poradników to głupota. Przykładowy link http://pccentre.pl/article/show/overclocking-lga775/id=17818

Choć jak wyżej, zasilacz nie jest sprzyjającym modelem, lepiej zadbałbym o jakiś lepszy model.

A jaki zasilacz będzie okej ? jakiś nie drogi proszę … z allegro. 

I ja nie podkręcam komputera do gier tylko do Photoshop-a  żeby płynniej mi działał.

 

to lepiej ci się opłaci wstawić dysk SSD 

na tej płycie głównej i tak wiele nie podkręcisz nie nadaje się do tego jak wyciągniesz 3,2GHz albo 3,4GHz to będzie dobrze a takie małe wartości to gra nie warta świeczki

Co mi da dysk SSD ? 

 

Podkręcę go do tych 4GHz na pewno lekko i dużo to zmieni w photoshopie pewnie. 

Inni podkręcali do 4GHz i śmigało aż miło.

 

Dlaczego mi się nie opłaca? 

Ty dobrze mówisz … poszukałem i zobacz co znalazłem : Modecom Premium 400 ma na linii 12V 250 watów

Czyli zanim podkręce muszę kupić zasilacz ? Tylko jaki … 

Czyli jakbym miał odczuć te podkręcanie to musiałbym wymienić :

zasilacz z 190zł

kartę graficzną z 500zł

dysk ssd z 300zł

Nie opłaca mi się tego robić …

Kupiłem chłodzenie SilentiumPC Spartan PRO HE924 i myślałem że będę podkręcał i wszystko będzie cacy a teraz to tylko do zbicia temperatur przyda mi się te chłodzenie. 

zasilacz może być ten

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

Na tej płycie głównej 4GHz haha dobre jak Ci się to uda to daj znać ale ja stawiam że nie

Musiałbyś ustawić FSB 444MHz zamiast fabrycznego 333MHz, kwestia tego czy procek i reszta na to pozwolą.

Procek tak ale płyta nie da rady to tania konstrukcja że słabą sekcja zasilania i chipsetem który nie nadają się do przetaktowania

Kiedyś czytałem że ta płyta w połączeniu z tym procesorem to bomba dla podkrecania. Teraz mówicie ze nie da rady wiec nie wiem co o tym myśleć. Chyba zaufam wam i nie będę podkręcac bo co mi da ze ustawie zegary na 3.40 jak to nic mi nie da a mogę cos uszkodzić…

Powiedzcie mi co mam zrobić gdy na tej płycie mam 2 sloty na pamięć ram a mam dwie kości po 2gb czyli razem 4gb ram. A chciałbym jakoś zwiększyć ilość ramu. Dodam że to ddr2 i w tym wypadku musze szukać pamięć min. 4gb w jednej kości.

Wydasz na RAM majątek w takim przypadku. Lepiej zbieraj flote na nową platformę.

Gigabyte do OC gdzie tak czytałeś

Do podkręcania to były chipsety p41 a ty masz p31 słabo się do tego nadają.

istnieje jeszcze taka opcja bo procek pod oc jest dobry

wymień płytę np. na

http://www.arest.pl/produkt/10422/ASUS-P5KC-P35-DDR-2-DDR-3-PCI-Ex-S-775/wlasciwosci

 

plus zasilacz 

Wymiana płyty nie jest zbyt opłacalna, już lepiej nową platformę. Ten procek ma de facto wydajność nowego Pentiuma G za 200zł.

No wiem wiem. Ale co w tym razie zrobić?

Ta płyta to dobry pomyśl… Ddr2 i ddr3 czyta… Jestem. W szoku :smiley:

chcesz podkręcać tanim kosztem kupujesz np. podaną płytę i zasilacz

nie chcesz podkręcać kupujesz dysk SSD  

Za ta płytę mogę ile zapłacić ? 150 to dużo czy mało

Co w PS da dysk SSD?