Podkręcanie GeForce 7300 GT Sonic 256 DDR3

Jak to jest z tymi temperaturami? Ja mam Palita 7600GS i w normalnej pracy mam 54C. Trochę mnie wkurza ten wyjec mały jak robię projekty do późnych godzin nocnych :wink: a widzę że RivaTuner daje możliwość skręcenia go jeszcze trochę przy pracy w 2D. Do jakich bezpiecznych temperatur mogę mu obniżyć te RPMy?

Witam

Wreszcie ściągnąłem z telefonu fotki “GF 7300 GT Sonic Palita” bez chłodzenia. Ten mniejszy chip jest od 2D ten większy od 3D.

Pozdro

PS. Sorki za jakość ale to tylko NOKIA :slight_smile:

post-70923-13856533624189_thumb.jpg

post-70923-13856533624811_thumb.jpg

post-70923-13856533625363_thumb.jpg

RivaTuner jest dla mnie o wiele fajniejszy w obsłudze wiec go polecam a testy zrobisz na artefakty (ble:) w ATITool tol l

Dlaczego w pierwszym poście nie ma obrazków z ustawieniami tylko pisze “obrazek” ? Inni tez tak maja?

Tak. ja mam to samo… :expressionless:

ja mam pamiatki podkrecone do 2 dni do 700MHz czyli efektywnie do 1,4Ghz i temperaturka podkoczyła w spoczynku do 46*C a w stresie do 55*C ale to chyba temperatura którą nie powinienem sie przejmować ??

czy ten twój kolega stosował jakieś radiatorki czy cos na pamiatkach?? chłodził dodatkowo pamiec na grafice ? ja nic nie dodawałem ale nie wiem czy pamięć sie nie przegrzewa bo tam chyba nie ma tam czujnika temp??

podkręcając tez pamieć pomyslałem ze tam chyba nie ma zadnego chlodzenia jest jakies na pamieciach???

dzis w cod2 grałe i mi troszke cieło co jakis czas czego sa to objawy?? czyby na pamieciach bylo za gorąco?? moze obniżyć do poprzednich wartości

wczesniej miałem 650MHz czyli 1,3 a teraz podkręciłem do 700 MHz czyli 1,4 czy tp moze miec cos z tym wspólnego??

I wy chcecie podkręcać grafe nie wiedząc nawet co jest czym… :confused:

Czasy 3dfxa minęły już dawno, nie istnieje podział na chip 2D i 3D, skąd ty żeś człowieku to wytrzasnął? :expressionless:

Ten “duży” to chip graficzny (2D i 3D), a “mały” to HSI, chip komunikujący G73 z magistralą AGP (inaczej konwerter PCI-E na AGP).

Co do podkręcania Sonica to nie wszystkie będą sie kręcić tak samo, zależy od seri chipa i od czasu pamięci, nie wszystkie karty mają takie same parametry.

Linki z pierwszego postu nie działają…

Ale jeżeli ktoś chce te XTreme-G to są tutaj w dziale downloads rzecz jasna.

ja mam 7300 agp ddr3 sonic i chodzi bezproblemowo na 540/720 temperatura w stresie 45-50.Barton 3200,1 Gb RAM .

nfs carbon ,flat out 2 na max detalach

Witam.

Trafilem na to forum szukajac sterow do mojej Palit GF 7300 Sonic 256mb/128 bit i co do tych temperator u mnie tak samo jak u Vhera… spoczynek 54 stopnie, wentylator chodzi na 100% swojej mocy ustawiony w tym nieszczesnym VdoTool…

Szczerze mowiac nie wiem jakim cudem macie po 40+ stopni :P…

Prosze o pomoc bo all niby chodzi dobrze ale tez chce miec taka temperaturke i 2x wiecej mhz :P:P

Z gory thx :slight_smile: Pozdrawiam;]

ja mam dodatkowe 2 wentylatory: z boku obudowy i pod zasilaczem i temp. spadła wszędzie nawet na procku