Podkręcanie Geforce'a 7300 GT

Mam pytanie:

Ostatnio zaopatrzyłem sie w kartę graficzną Geforce 7300 GT Sonic 256mb ddr3. Czytałem dużo opinii w internecie na temat jej podkręcania i często przewija sie temat iż na standardowym chłodzeniu(wentylator) da rade podkręcić riva tunerem z 400/1000 na 600/1500 bez jakichkolwiek konsekwencji. Czy każdy model tej karty da rade tak podkręcić i czy inne komponenty komputera mają wpływ na overcloking. Jaka temp. po overclokingu karty zapewnia jej stabilność (po dłuższym graniu)? Przy serfowaniu po necie lub uzytkowamniu windowsa temp. wynosi 49-50C. Z góry dzięki z odpowiedź.

w razie czego podaje sprzęt:

AMD Athlon Xp 1800+

Shuttle ak32a

samsung 40gb

1gb ddr ram

zasilacz 350W

Jeśli zasilacz jest no-name to się nie bierz za O/C podaj markę zasilacza

A marka zasilacza ma znaczenie przy o/c? Myślałem że głównie model karty i jej chłodzenie?

Jeśli jest no-name to może spalić Ci całego kompa.

Marki nie znam, wiem tylko że 350W. Poprzednio miałem radeona gigabyte 9550 128mb i 250/400 na standardowym chłodzeniu(radiator) poszedł na 375/500 więc chyba nie jest tak źle z tym zasilaczem.

ad-fa otwórz budę i po lewej stronie w rogu będzie pisać jaki masz zasilacz.

Jak to miło zę ammy wspólny front. ale dobra spokój. widze że temat się skończył. Czy do Asus P5N-E da się podłączyc c2d e8xxx???

Pytałeś o to już w 3 innych tematach.

Google i szukaj.

Karol-88 , widzę, że masz kilka kont, dostałeś na jedno bana to teraz z drugiego atakujesz [-X

co do tematu, jeśli masz modecom feel to lepiej nie podkręcaj tej karty bo możesz uszkodzić nawet całego kompa

jeśli Ci zależy na O/C karty to kup chociażby modecom mc-350W

a trochę da się wycisnąć z tej karty :slight_smile: