Podkrecanie gf7300gt 128mb ddr3 zelman


(Sebastianbielik) #1

Witam.Mam pytanko.Czy moze mi ktos powiedziec jak podkrecic ta karte?Szukalem ale nie znalazlem:(Moj komp. to sempron 3000+ 512ddr2 i plyta c51gm-m.Z gory wielkie dzieki:)


(bartus2003) #2

instalujesz nowe stery klikasz dwa razy na nvtweak.reg

potem we właściwości --> ustawienia --> zaawansowane --> geforce 7300 gt -> interfejs uzytkownika zmieniasz na klasyczny --> i wchodzisz w ustawienia czestotliwosci zagara.. Polecam ustawić na max 600/1620 MHz poniewaz mi na wyzszych juz sie pojawiają blędy..


(McDracullo) #3

Każdy sam musi przetestować swój egzemplarz, ponieważ każdy kręci się inaczej.


(Błażej) #4

Bo każdym przestawieniu zegara najlepiej sprawdzać ją w jakimś benchmarku lub w grze, grając jakiś czas.

Nie można doprowadzić do przegrzania lub do za dużego przetaktowania karty, ponieważ może ona zostać uszkodzona na trwałe...


(bartus2003) #5

takie jest zalecane maxymalne taktowanie


(McDracullo) #6

A czy Ty widziałeś jakiegoś Overclockera, który trzyma się Tych granic? Bo ja nie. :stuck_out_tongue: Kręcimy, aż padnie tzn. aż pojawią się artefakty. A może nasz egzemplarz ma inną paste i kreci się o 10MHz więcej... :stuck_out_tongue:


(bartus2003) #7

dla mnie 10 to bez roznicy :slight_smile: juz wole miec troche zapasu, niż stać na granicy...


(McDracullo) #8

Dla Ciebie bez granicy, ale inni chwalą się, że mają najwyższe takty w Polsce (albo w mieście :stuck_out_tongue: ). Pozatym To był przykłąd to 10MHz, ale już np. 50 byś chciał zyskać.. :wink: Kolejną sprawą jest to, że model może kręcić się znacznie gorzej.


(system) #9

Ciekawe kiedy przy OC jest zalecane maxymalne taktowanie :lol: :lol:

Z rdzenia mozna wycisnoc nawet i 700 z pamieci tez wiecej,ale to juz raczej nie dla ciebie bo integracja w karte i miernik w lape.