Podkręcanie grafiki MSI afterburner, do jakiego max taktowania mogę ustawić?

Witam! zainstalowałem sobie MSI Afterburner, którym zamierzam podkręcić trochę kartę graficzną Nvidia GeForce 6150SE nForce 430. Domyślnie w programie taktowanie (Core Clock) jest ustawione na 425, i jak znalazłem w necie takie jest taktowanie tej grafiki i nie znalazłem jakie jest maksymalne i wytrzymałe dla niej. ale można przecież ustawić większe? jakie mogłoby być maksymalne, które mógłbym tam ustawić? (Peceta używam głównie do grania w gry, najczęściej do TF2).

Jak dla mnie podkręcanie tak starej karty nie ma sensu, w dodatku to integra :roll: A nawet jeśli ci się uda to nie podniesiesz zbyt jej żałosnej wydajności, lepiej uzbieraj trochę kasy i kup nową :wink:

Nikt ci nie powie do jakiego maksymalnie możesz ustawić. To zależy od wielu rzeczy. Podkręcanie to też nie jest takie hop-siup, musisz trochę przysiedzieć przy tym. Jedyny dobry sposób tak naprawdę, to podkręcanie taktowań o jakąś bardzo małą ilość np 5 MHz, potem obciążający test przez dość długi czas np. godzinę. Jeśli jest ok, to lecisz o kolejne 5 MHz i tak aż do momentu gdy coś zacznie się dziać, wtedy się cofasz już o 1 MHz, aż wszystko nie będzie ok.

 

Edit:

@JNJN

Dzięki za zwrócenie uwagi, (wiel)błędy poprawione :wink:

 

O 5 MHz

 

Daj sobie spokój z podkręcaniem integry, zainwestuj w kartę i już.

Spróbowałem dziś twojej rady, i Afterburnerem zwiększyłem taktowanie o 5 i puściłem MSI Kombustorem 2.4 test na rozdziałce 1440 x 900 z antialiasingiem na 15 minut, po zakończeniu wszystko było OK, za chwilę zwiększyłem o kolejne 5 i puściłem test ten sam ale na 30 minut, po tym zakończyłem i za jakieś 5 minut usłyszałem gdzies w okolocy kompa iskrzenie, więc z odruchu odłączyłem zasilanie na listwie. Nie mogłem jednak określić czy to był dźwięk iskrzenia z monitora czy z kompa. po odłączonym zasilaniu sprawdziłem dokładnie zasilacz i nie był przypalony ani nie było czuć smrodu spalenizny. Temperatura procka (chyba procka, bo nie pisze czego to temperatura…) przed testem pierwszym to 37 stopni, a w trakcie drugiego to 65 stopni (temperatura jest wyswietlana na wyświetlaczu na obudowie kompa). Na początku 1 testu zauważyłem, że logo MSI obraca się ze ścinami 2-3 sekundowymi, potem coraz szybciej, z drugim były już lekkie opóźnienia (gdzieś z mniej niż sekundę) i zauważyłem 2 razy jakby ekran się lekko przyciemnił i nagle rozjaśnił do normalnej jasności.

Teraz włączyłem kompa i zmniejszyłem taktowanie o 2 i grafika chodzi dobrze, różnicy w wydajności nie widzę :stuck_out_tongue:

 

I nie zauważysz, nie kombinuj tylko kup nową karte jeśli zależy ci na zwiększeniu wydajności.