Podkręcanie GT 240 DDR2

Witam. W wakacje podkręcałem GT 240 programem MSI Afterburner, no i z początku nie było żadnych efektów, tnąca się Fifa 13, PES 13, jednym słowem masakra, jest jednak małe ale - zresetowałem wszystkie ustawienia w MSI, i karta była bez oc. Przy ponownym uruchomieniu komputera (nowy dzień) karta dostała szybkości nwm czego, fifa 13 oraz pes 13 te 2 gry działały płynnie na full ustawieniach. Kilka dni potem kupiłem na dodatek COD:MW 3 które również mi poszło na średnio-full ustawieniach. Niestety, wszystko co dobre zawsze się kończy więc i to miało swój koniec… w ubiegłym tygodniu odziwo komputer nie chciał mi się włączyć więc wyjąłem baterię z płyty głównej (od biosu), przeczekałem z 2 minuty, włożyłem, odpaliłem i? I znów ten sam problem. Robiłem na nowo formata, kręciłem kartę na najwyższe możliwe i nic z tego… Pes oraz fifa tną się jakby było 5 fpsów i ściny. W cs 1.6 nie mam stale 100 fpsów (w wakacje bylo). Kręciłem kartę różnymi programami, mianowicie Nvidia performance, Msi Afterburner, Evga Precision X i żaden z programów nie pomógł, czyściłem kartę graficzną oraz procesor z kurzu, jak i cały komputer. Oczyściłem dysk i nadal to samo… Proszę o pomoc.

Załącz screeny z HWMonitor, włącz go przed graniem.

Podaj dokładną specyfikację całego komputera. ( zasilacz,płyta, procesor itp. )

Przed graniem: http://scr.hu/1h60/8mvm1

W czasie gry (FIFA 13): http://scr.hu/1h60/rj5vf

Co do specyfikacji:

Karta graficzna: Palit GeForce GT240 DDR2 1GB

Ram: 2gb

Procesor: Intel Pentium Dual Core 2x 1.80 ghz

Płyta główna: Asus P5VD2-vm/s

Zasilacz: Modecom MC-S350 PFC 350W

Co do zasilacza:

+3.3V

16.7A

+5V

25A

+12V

16A

+5Vsb

2.0A

-12V

0.6A

Kartę przed chwilą kręciłem i dalej lagi.

Chłopie nie podkręcaj tej karty na tym zasilaczu bo ci komputer z dymem pójdzie. Co do ścinania gier, to prawdopodobnie wina przegrzewającego się procesora, wyczyść chłodzenie z kurzu, wymień pastę termoprzewodzącą. Jeśli tego nie zrobisz gry będą dalej się zacinać, i istnieje wysoka możliwość uszkodzenia procesora.

Powiedź co chcesz kręcić ta karta sama w sobie jest tragiczna DDR2 128bit i dziwisz się, że masz lagi. Druga sprawa daj screena z zakładki Health z HD Tune.

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Nie no ale ewidentnie widać że procesor się przegrzewa 85 stopni nie jest normalną temperaturą, i spada wydajność przez to. Jakby wyczyszczenie nie pomogło spróbowałbym zdefragmentować dysk, przeskanować pod kątem wirusów.

Trochę dziwne jest to, że ostatnimi czasy działało dobrze i przez długi okres bo od wakacji do 6 listopada, zero ścinek. Spróbuję zdefragmentować dysk, wyczyszczę chłodzenie z kurzu, co do pasty to jaką polecasz? Bo koło mnie nie ma żadnego sklepu komputerowego i najprawdopodobniej będę zamawiał z allegro albo innego sklepu internetowego.

@ radiator był źle zamocowany w płycie głównej stąd pewnie te jego skaczące temperatury. Karta graficzna ma teraz normalne oc, wszystko znów na domyślnych, za niedługo, gdy zeskanuje mi się komputer, oraz zdefragmentuje dysk wrzucę zdjęcia z HWmonitor :slight_smile:

Spróbuj teraz czy nic ci się nie zacina.

Arctic MX2, chyba że coś tańszego do tego procesora możesz brać, grzałka to to nie jest :slight_smile:

adamok dzięki Ci! Jesteś wielki! :slight_smile: Wszystko jest już na swoim miejscu, płynnie na full detalach działa fifa 13 oraz pes 13. Co do procesora, był źle przymocowany, dlatego takie temperatury. Zdefragmentowałem tylko dysk i jest okej, później zeskanuje dyski i będę wolny od wirusów. Co do pasty, kupie ją na pewno, tylko nie wiem kiedy! Jeszcze raz wielkie dzięki!