Podkręcanie GTX 216 do wersji SSC

Posiadam kartę grficzną EVGA GTX 260 core 216 55 nm. EVGA wypuszcza identyczną kartę, tylko z podniesionym taktowaniem zegarów, jako wersję SSC. Moje pytanie brzmi: dlaczego podkręcając swoją kartę do tych zegarów mam artefakty w obrazie, karta przełącza się w tryb low-3D, chociaż temperatura oscyluje w okolicach 80 st., jak jest w przypadku wersji SSC. Czy EVGA nałożyła jakieś ograniczenia w BIOS’ie karty, czy mam po prostu jakiś felerny egzemplarz?

wiesz mi się wydaje ze do podkręcania wybierają gpu które testują na oc w fabryce, a te co nie nadają to montują w nie modowanych kartach. wiec nie masz felernego modelu tylko egzemplarz nie przystosowany do kręcenia.

Nie wiem jak to robi EVGA ale Gigabyte do wersji SOC Super OverClocked selekcjonuje rdzenie, żeby wybrać te najlepsze. Zazwyczaj w kartach podkręconych jest podniesione napięcie rdzenia, masz więcej faz zasilanie i podzespoły lepszej jakości. Podkręć grafikę do takich wartości żeby była stabilna i nie miała ewentualnych artefaktów, na pewno uzyskasz ponad 10% przyrost mocy.