Podkręcanie GTX 216 do wersji SSC

(Bambosz107) #1

Posiadam kartę grficzną EVGA GTX 260 core 216 55 nm. EVGA wypuszcza identyczną kartę, tylko z podniesionym taktowaniem zegarów, jako wersję SSC. Moje pytanie brzmi: dlaczego podkręcając swoją kartę do tych zegarów mam artefakty w obrazie, karta przełącza się w tryb low-3D, chociaż temperatura oscyluje w okolicach 80 st., jak jest w przypadku wersji SSC. Czy EVGA nałożyła jakieś ograniczenia w BIOS'ie karty, czy mam po prostu jakiś felerny egzemplarz?

(Revolver0) #2

wiesz mi się wydaje ze do podkręcania wybierają gpu które testują na oc w fabryce, a te co nie nadają to montują w nie modowanych kartach. wiec nie masz felernego modelu tylko egzemplarz nie przystosowany do kręcenia.

(Doctorek1988) #3

Nie wiem jak to robi EVGA ale Gigabyte do wersji SOC Super OverClocked selekcjonuje rdzenie, żeby wybrać te najlepsze. Zazwyczaj w kartach podkręconych jest podniesione napięcie rdzenia, masz więcej faz zasilanie i podzespoły lepszej jakości. Podkręć grafikę do takich wartości żeby była stabilna i nie miała ewentualnych artefaktów, na pewno uzyskasz ponad 10% przyrost mocy.