Podkrecanie i3 550 - czy warto?

Witam. Ostatnio chciałem nieco się pobawić i sprawdzić jak mój egzemplarz się kreci. Z opinii i wielu artykułów wnioskuje, ze seria i3/5/7 jest całkiem dobra jeśli o to chodzi. Po powolnym podciąganiu BCLCK i robieniu ciągłych testów Orthosem, SuperPI, czy po prostu grami typu Crysis 2 stanąłem aktualnie na 3912MHz (163x24). Napiecie ustawiłem sztywno i w CPU-Z jest na 1.192 V, RAM równo 1300MHz . Temperatury chwilowo (idle) oba rdzenie ~29-30 stopni. 15 minut Orthosa dało 48-50. Otwarta obudowa i boxowe chłodzenie. Mam zamiar kupić coś lepszego, cena ~100zl (również prosiłbym o propozycje czegoś sensownego, ale bez przesady). Nasuwa mi się następujące pytanie: Czy warto męczyć procka, zostawiając nawet bieżąca wartość? Grafika GTS 450 na następujących zegarach:

Core: 975MHz

Shaders: 1950MHz

Memory: 1980MHz

Raczej maksymalne wartości, także po lekkim tuningu, podczas meczenia karty Funmarkiem. 5-10Mhz do przodu przy czy to core czy to pamięci skutkuje resetowaniem się sterownika. Tak jest jak najbardziej stabilnie, temp. 22 idle, max 54 przy Funmarku.

Wracając do ogólnej idei tematu chce po prostu dowiedzieć się, czy przy tej konfiguracji (cpu+gpu) osiągnę coś więcej, czy dalsze meczenie podzespołów nie da zauważalnej różnicy i niepotrzebnie katuje procka.

PS. Czy wartość QPI Link’a na poziomie 3580MHz i NB Freq. 2605MHz przy zakładce pamięci w CPU-Z jest w jakiś sposób niebezpiecznie wysoka, czy może zbyt niska? Nie do końca wiem jak to się ma do stabilności i reszty. Pozdrawiam.

mobo: P7P55-LX

Witam.Jeśli chodzi o overlocking to większość gier korzysta z grafiki.Ja na swoim sprzęcie gram w te gry co wymieniłeś na 1920x1080 i jest wszystko ok.

Ja rowniez odkąd mam i3 sprawilem sobie 22 cale. Wszystko chodzi jak najbardziej gladko. W Crysisie 2 przy wszystko Ultra, cienie na High wyciagam 25-30 fps. Moze to malutko, ale dla kogos kto cale zycie jechal na Sempronie i 7300gt skok jest :smiley: To moje podkrecanie ma na celu po prostu sprawdzenie sprzetu, czy jest jeszcze szanse na te kilka fps wiecej, czy to juz kres mozliwosci. Zdaje sobie sprawe, ze biorac takie cpu+gpu nie moge liczyc na super wydajnosc, ale daje rade i tak ma byc. Nie chcialem inwestowac w kompa mase kasy, robic z niego potwora z 4 gtxami. Mialo mi to po prostu posluzyc jakis czas, czy to do zwyklej komfortowej pracy na kompie, czy to do jakichs gier.

Jak już to przy tym GTS450 wiele nie osiągniesz,taka jest prawda niestety.Pozdrawiam

Dodane 09.10.2011 (N) 22:22

Jak już to przy tym GTS450 wiele nie osiągniesz,taka jest prawda niestety.Pozdrawiam