Podkręcanie i5-2500k BOX

Witam !

Chciałem się was dopytać jakie temperatury może osiągać ten procesor na boxowym chłodzeniu aby wszystko było ok ? chodzi mi o temperatury ponieważ chcę go trochę podkręcić i chciałem się zoorientować jakie są dla niego optymalne i bezpieczne, prosiłbym o podanie w spoczynku i w optymalnym stresie tak na oko… Dzięki

Jak chcesz go podkręcić, to zainwestuj w jakieś dobre chłodzenie.

Przy podkręcaniu niebezpieczne temperatury zaczynają się od 70 stopni (normalnie nie powinny dochodzić do 60), potem im wyżej tym dziwniejsze rzeczy mogą się dziać, ale tu już potrzeba wiedzy :slight_smile: Skoro jesteś niedoświadczonym użytkownikiem (wnioskuje to po pytaniu), to nie zapędzaj się za bardzo z podkręcaniem na boxowym chłodzeniu, bo z tego raczej nie wyjdzie nic dobrego.

Ważniejszy jest zasilacz. Jaki masz?

Pytanie nr. 2 - po co chcesz podkręcać? Coś Ci się tnie/nie uruchamia?

Box dodany do i5 nie nadaje się do podkręcania, na standardowych taktach mi w dobrze wentylowanych obudowach Lancool K59 i NZXT Switch 810 przekraczał 80 st w stresie. Jeśli chcesz podkręcać to kup przynajmniej Spartana LT za 60 zł

Jak wyżej, boxowy cooler CPU nie nadaje się do OC, minimum to SilentiumPC Spartan LT.