Podkręcanie i5-2500k

Zasilacz: Corsair VS550
Procesor: Intel Core i5-2500k (temperatury w stanie spoczynku nie przekraczają 40 stopni)
Chłodzenie do procesora: SilentiumPC Spartan 3 Pro HE1024
Pasta Termoprzewodząca (wymieniana kilka dni temu zarówno w procesorze jak i w karcie graficznej): Thermal Grease
Karta Graficzna: ASUS Radeon R9 280X
Płyta Główna: Gigabyte GA-Z77M-D3H
Wersja BIOS-u: F13
RAM-y: 8GB w jednej kości

Przekopałem tony poradników odnośnie OC, ale nie ogarniam totalnie tej wersji BIOS-u. Procesor chciałbym podkręcić do 4.2GHz. I moje pytanie jest następujące. Czy zasilacz i chłodzenie dadzą sobie z tym radę i jak krok po kroku to zrobić. Jeżeli byście mi radzili update BIOS-u to też fajnie by było wiedzieć jak krok po kroku to zrobić, tak aby niczego nie spieprzyć. Chciałbym też wiedzieć, czy moja karta ma jakiś potencjał OC przeprowadzonej za pomocą Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.1.2.

Cześć,

A wiesz że nie masz chłodzenia na sekcji zasilania CPU?

Nie rozumiem co ma wersja BIOSu do podkręcania, albo widzisz podstawowe pozycje do podkręcania CPU albo nie.
Chyba to powinne być podobne podkręcanie:

Ma i to dużo - na niektórych wersjach biosu nie widać wszystkich opcji i wystarczy go zaktualizować lub zdowngradeować żeby je zobaczy. Mało tego - za czasu kręcenia przeze mnie Q6600 miałem sytuację gdzie na posiadanym przeze mnie BIOSie procesor nie był stabilny jeżeli zwiększałem parametry powyżej pewnego limitu (dałem zrobić OC na poziomie 5% wydajności), zmiana napięcia wysypywała wszystko. Zmieniłem BIOS, kręcić mogłem z 2,4 do 3,0GHz, procesor był w 100% stabilny, temperatury w normie.

maxiixi, nie tego nie wiedziałem

Moim zdaniem nie warto podkręcać procesora gdy płyta główna nie ma chłodzenia na sekcji zasilania procesora (chodzi o temperaturę i że łatwo można uszkodzić mobo).