Podkręcanie i7 6700K

Witam,

Podkręciłem i7 6700K na 4,5GHz na płycie głównej Asus Maximus VIII Hero. Posiadam dobre chłodzenie na procku(powietrze). Mimo to temperatury są niskie.

 

Chciałbym podkręcić go nieco wyżej.

 

Myślę że 4,7 może mi wystarczyć lecz nie wiem jakie mam ustawić do tego napięcie na procku.

 

Ustawienia jakie teraz mam, są takie jak na tym filmiku

 

po kolei 

najpierw wyłącz niepotrzebne opcje:  c1e support, c3, c6/c7-(czyli wszystkie typu c), speard septrum, leaketiny feature, active ffrequency, cpu eist. (sory jak przekręciłem litery :wink: ) na różnych płytach jest to różnie nazwane. (część opcji pewnie masz lub nie)

następnie podwyższasz napięcie cpu vrin/fixed voltage na powiedzmy 1.9v max 1.95v

podwyższasz napięcie rdzenia cpu nie przekraczaj 1,35-1,4v taki max, sprawdzasz czy tempy nie przekraczają 75-80 st pod obciążeniem.

i dajesz taktowanie rdzenia ustawiasz 46 i testujesz itd.  i ustal ostatnią bezpieczną pozycje np 47. (4,7ghz)

powodzenia

Ustawiłem 1.325 napięcie, LLC 255.50 / 44/44 i level dałem na 5. I jest okej.

 

I żebym miał pod obciążeniem 70 C to musiał bym chyba na 6GHz wykręcić.

 

Na moim chłodzeniu i cyrkulacji powietrza w budzie, jest naprawdę dobrze. A chłodze powietrzem.

Ale czy ty to testowałeś? W sensie odpal program obciążający cpu np Asusa na przynajmniej 30min i obserwuj jak wypadają tempy i stabilność

Zainstaluj sobie ten programik i daj mu 15 minut testu,

jak przejdzie daj 30 minut.

Sprawdzaj temperatury podczas testowania.

 

http://www.dobreprogramy.pl/OCCT,Program,Windows,28567.html

 

 

 

Mam podkręcony na 4,7GHz i w spoczynku mam od poniżej 30C do ~33 a w stresie to średnio 65C.

 

Atronics pamiętasz jeszcze ten PC co złożyłem? Jest 'boski" :smiley:

 

Na ile sobie mogę jeszcze pozwolić z podkręceniem procka? Wydaje mi się że 5,2Ghz jeszcze by dawał rade… Tylko nie wiem wtedy jakie napięcia ustawić etc…

 

Wszystko pamiętam i wiem ,że jest boski tylko nie szarżuj z tym podkręcaniem .

Zostaw na razie jak jest i popracuj na takich ustawieniach.

 

no ale powiedz coś więcej jak długo go testowałeś jakie napięcia? 

 

jak te ustawienia będą stabilne to możesz stopniowo zwyższać taktowanie, tak o 100mhz i testujesz. jak procek nie będzie sobie radził a tempy będą niskie możesz podwyższyć napięcie. do tych 1.35-1.375 więcej nie.

nie przesadzaj. radził bym ci nie przekraczać 5ghz. więcej to może być niebezpieczne. a skok nie będzie jakiś ogromny.

 

a wyłączyłeś opcje co mówiłem? to ważne

 

i najpierw taktowanie daj

Na swoją odpowiedzialność :slight_smile:

Daj 1,35 i testuj ,tylko pamiętaj że w codziennym użytkowaniu nigdy procesor nie będzie tak obciążony jak tym testem.

na jakie zegary udało ci się ustawić?