Podkrecanie - Ile, zeby nie spalić?

Witam posiadam:

MSI Geforce GTX 560 Ti Twin Frozr II

AMD Phenom II X4 3.2GHz ( standardowe chlodzenie )

Goodram DDR3 4gb 1333MHz CL9 DIMM

MSI 870A-G54

Do ilu mogę podkrecić Karte graficzną/procesor/ ramy?

Grafe podkrecałem MSI Afterburner(program dodany do graficznej)

ja mam ten sam procesor i na boxowym chłodzeniu podkręciłem go poprzez zmianę mnożnika na 17,5 do 3,5 ghz , temp w stresie to ok 40-45 stopni , z tym że zamontowałem dodatkowe wentylatory wydmuchujące powietrze z obudowy , co do kary jeżeli program kturego urzyłeś do podkręcania ma tryb automatyczny to z niego skorzystaj ja w moim radku w ustawieniach ccc znalazłem taką opcie i z niej skorzystałem gdyż wydaje mi się że takie rozwiązanie jest najbezpieczniejsze , a jaki masz zasilacz ?

Tacens Radix 520W

Jeśli zadajesz takie pytanie to lepiej się za to nie bierz, pewnie nie masz o tym pojęcia.

Mogę tylko powiedzieć, że wszystko zależy od konkretniej sztuki, tak jak to jest z CPU.

Teoretycznie co najmniej 10% powinno się podkręcić bez ryzyka spalenia ale różnie bywa. Poszukaj najpierw w googlach info na temat objawów przetaktowania pamięci, CPU i GPU na karcie, a potem dopiero zacznij podkręcać.

A po co chcesz podkręcać?

Dla większej ilości 3dMarków?

dla wiekszej ilosci fps w grach.

Masz fajny sprzęt i bez podkręcania,a jak ci tu doradzimy jak podkręcić i będzie bum to na forumowiczów będziesz psioczył !!

Gdybym miał coś podkręcać w takiej konfiguracji to podkręciłbym procka na 3,5 GHz albo trochę więcej, zależy jak się będzie grzał na tym standardowym chłodzeniu. Chciałem przez to powiedzieć, że jak już musisz koniecznie coś podkręcić to procka sobie podkręć.

Spokojnie, bez zmiany napięć powinieneś puścić procka na 3,5 - 3,6GHz :slight_smile:

a dlaczego nie podkrecic karty graficznej?

teraz patrze na temperature ( wlaczone gg/skype/firefox ) i 32*…

mam duzo wiatraków w komputerze :stuck_out_tongue_winking_eye:

w sumie możesz zrobić jak kolega radzi bo ddr3 to w przypadku amd aż tak nie opłaca się bardzo podkręcać jeżeli będziesz maił zamiar podkręcić procka to rób to stopniowo tz. zmieniaj np. mnożnik o jeden stopień w zwyż (z 16 na 16,5) i włącz jakąś grę na ok 30 min jeżeli wszystko będzie ok to powtórz tą samą procedurę sprawdzaj też temperaturę procka na przykład przy pomocy spedfana jeżeli temp w stresie przekroczy 50 stopni to to powinieneś kupić jakeś lepsze chłodzenie bo te boksowe nie są za dobre do oc a i ten zasilacz też nie jest chyba najlepszy do oc najlepiej jak byś przed jakimkolwiek oc trochę poczytał o tym tu masz przydatny linki

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic338618.html

możesz pooglądać filmy o podkręcaniu na youtube ALE ZANIM ZACZSZ PODKRĘCAĆ COKOLWIEK DOBRZE SIĘ ZASTANÓW .MOŻESZ SPALIĆ KOMPUTER PRZEZ NIE UMIEJĘTNE DZIAŁANIA