Podkręcanie intel e2140 i gigabyte ;/ potrzebna pomoc

Od razu mówię, że jestem początkującym jeżeli chodzi o podkręcanie. Swojego intela E2140 puściłem przy mnośniku x8 na fsb 350 co dało mi 2800 Mhz. Mam BOXowe chłodzenie i niewentylowaną obudowę (zamówiłem dwa wiatraczki ZALMAN ZM-F1 a z czasem chcę zakupi pentagrama na procka :P). Napięcie ustawiłem w biosie na 1.25V bo przy 1.84V zdarzały się restarty.

Z tego co widzę to mam włączoną opcję regulowania mnożnika i napięcia w zależności od potrzeby ;/ normalnie komputer pracuje na mnożniku x6 w stresie na x8 itp… Opłaca się to wyłączac? Wydaje mi się, że przy boxowym chłodzeniu to nawet przydatne :slight_smile:

Kolejny problem polega na tym, że napięnia mam ustawione w manualu na 1.2500V na procka a CPU-Z pokazuje przeważnie 1.2V ;/ Zapuściłem mem test i 200% bez błędów, godzina orthosa też bez błędów. Temperatury wysokie (Temp1 to grafika, Temp2 to płyta głowna, Core 0 i 1 to procesor) bo obudowa niewietrzona :slight_smile: Oto screeny:

1003502aw2.th.jpg

ocqc6.th.jpg

Może jakieś porady? Z góry dziękuję za pomoc.

Co to za płyta? Jaki zasilacz?

ha zapomniałem napisac… gigabyte ga-p35-ds3r i amacrox warrior 400 W, RAM to Goodram PRO 900 :slight_smile:

Temperatury w miare. Sprawdź jeszcze Core Temp i w Biosie. Dodaj dodatkowy wiatrak do obudowy z tyłu wyciągający powietrze a z przodu wdmuchujący.

Jak ci idzie 2,8 na 1,25v to masz farta

Wyżej ci na tym napięciu nie pójdzie?

Temp masz dobre. Nie przekraczaj ~75C

Napięcia podwyższaj i leć z FSB coraz wyżej.

Z czasem zwiększ też na V na NB(MCH)

PCI-E zablokuj na 100

Trafił ci się dobry proc więc kręć dalej.

BTW cpu-z nie pokazuje dobrze Vcore, więc się nie martw

Temperatury najlepiej sprawdzaj w biosie lub Coretemp 0.95

Co do tego mnożnika, to najlepiej zablokuj:

-Opcje C1E i EIST