Podkręcanie Intel Pentium DC E2160

Podkręciłem procesor w BIOS-ie bez podnoszenia napięć i bez zmiany wentylatora(siedzi BOX-owy) FSB z 800 do 1100, co dało 2,48 GHz. Teraz temperatura proca wg. BIOSu wynosi 44-45 stopni… Jak myślicie, mogę dalej kręcić bez podnoszenia napięć? (troche się boję tego :wink: Dzielniki pamięci ustawione na 1:1. W podpisie mój konfig. Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Możesz dalej podnosić FSB. Jak komp będzie się resetować to wtedy podwyższasz napięcie pod DDR i CPU.

A i ściągnij program Orthos i Everest i włącz orthosa na jakieś 15 min i wtedy monitoruj temperatury w Evereście.

A czemu nie chcesz zmienić napięcia ?

Daj o najmniejszą wartośc do góry i powinien pójść na około 2.7- 2.8ghz

A wiecie w którym miejscu w biosie tej płyty jest taka opcja? BIos jest Ami :slight_smile:

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 18:35 został dopisany post przez piotrj7

Po 15 minutach męczarni Orthosa, Everest wskazuje temp. max. na procku 61-57, a na 1. rdzeniu 55, na drugim też 55. Mogę dalej kręcić? Co myślicie?

No kręć ! Podwyższ napięcie na procu, daj FSb 333 i już, sprawdź dzielnik pamiątek.

kręć do 2.7-2.8GhZ

PS. Nie myślałeś o kupnie chłodzenia?

np. Pentagram Karakorum za 80zł i wtedy mógłbyś kręcić nawet do 3.0-3.2GhZ :slight_smile:

3,0Ghz na box’ie przy napieciu 1,31V pasta AS5 temperatury 69* max , więc spokojnie i na box’ie może jechać, chociaż nie będzie to zdrowe.

Nie no chyba mi to 2,7 co teraz osiągnąłem wystarczy… jak myślicie, czy gry pokroju Assasin’s Creed spowolni taki procesor? BTW: Jaka powinna być max. temp. po 15 minutach testowania Orthosem? Bo włączyłem go i musze wiedzieć jakie są prawidłowe :slight_smile:

podaj jakie masz to powiemy ci czy są dobra czy nie :slight_smile:

EDIT:

W twoim przypadku (BOX i średnie OC) nie powinna przekraczać 60-65*C w stresie :slight_smile:

:?

piotrj7 , w stresie nie przekraczaj 65-70

w stresie mam 64-65 :wink: A ponowie pytanie: czy gry pokroju Assasin’s Creed spowolni procesor 2,7GHz?

Nie.

Od 2,6-2,8ghz to już wystarcza do większości gier

Jak gra może spowalniać procesor??

Oczywista oczywistość, że to pomyłka :wink: Temat do zamknięcia… Dziękuję wszystkim za porady :slight_smile: