Podkręcanie Intel Pentium Dual-Core e6300 :/

Mam płytę główną MSI P43-C51 , procesor Intel Pentium Dual-Core e6300 (nie mylić z Core 2 Duo) , RAM GoodRAM 2x2GB 1333 , kartę graficzną Gigabyte Radeon HD6850 i zasilacz OCZ StealthXStream2 500w i chce podkręcić procesor jak najbardziej żeby karty strasznie nie hamował i doszedłem do FSB 354 przy napięciu 1.37 (może i da się mniej ale potem będę śrubował jak najniższe) , mnożnik 10.5 czyli 3717 i na 355 komputer już nie wstaje… Podnoszenie napięcia do 1,4 nic nie daje :confused: C1E i EIST wyłączone (przy włączonych oczywiście to samo) wina RAMu to raczej też nie jest bo dzielnik przestawia się samodzielnie i wtedy RAM ma taktowanie 1337… Wiem , że na P43 FSB max to 400-410 , a ja mam problem już z 355 więc to chyba też nie to… Czyżbym trafił na tak słaby egzemplarz procesora ? :frowning: Może jednak podnieść napięcie RAMu ?

Przeskocz tę wartość o parę MHz, do 360 - być może jest to 354 to wartość, której ten proc po prostu nie lubi.

Jak możesz to zrób jeszcze zdjęcie sekcji zasilania przy procku ;p

Jeżeli ci chodzi żeby ją tylko zobaczyć to tu masz zdjęcie http://www.skapiec.pl/img/735155-13-1-msi-p43_c51.html - rewelacyjna to ona nie jest :confused: A jeśli ci chodzi o jakieś uszkodzenia to na 100% wszystko sprawne :slight_smile:

EDIT :

Ha , ha rzeczywiście pomogło ^^ No to jedziemy dalej :stuck_out_tongue:

Mógłby mi ktoś jeszcze podać maxymalną “bezpieczną” temperaturę w stresie ? Użyłem Google i wszędzie piszą inaczej :confused: Osobiście uważam , że jak nie przekracza 75 stopni w Prime95 to jest ok bo w grach temperatury są o wiele mniejsze :slight_smile: