Podkręcanie karty gf 7600 gs

(Lucyfer1991) #1

Mam pytanie, Czy komuś udało sie uruchomić w panelu nVidii, podkręcanie częstotliwości silnika i RAM? (na driverze 97.46) Jeśli tak to prosiłbym o przesłanie pliku X:\Windows\System32\nvcpl.cpl. Dziękuje.

(klopas) #2

te drivery są jak sie nie myle pod win 2000/xp... sciągnij se nowsze z WHQL (bodajże jakieś setki 100.50 czy jakoś)

(Lucyfer1991) #3

dokładnie to ja mam te http://www.nvidia.pl/object/winvista_x86_97.46_pl.html i nawet napewno są do Visty. A na tych 100.65 to mi nawet wydajność spada :oops:

(Polis77) #4

Witam :mrgreen: na Viście nie da się na razie podkręcać w panelu nVidii, (podkręcanie częstotliwości silnika i RAM?) mam gf 7600GT i po prostu nie ma tej opcji, musimy poczekać na inne sterowniki :smiley: a Riva tuner nie działa :frowning:

(Respev) #5

Kolego tajfun, jak to nie można? Jeśli nie jesteś w temacie, to po co się wypowiadasz? Ja mam Geforca 7900GS i podkręciłem bez problemu programem AtiTool, do pobrania stąd: http://www.idg.pl/ftp/pc_13618/ATITool.0.27.Beta.1.html. Nie sugerujcie się nazwą, bo karty nvidi można spokojnie nim podkręcić.

(Dem) #6

Dodaj, że Ati Tool działa tylko na 32 bitowej Viście. Na x64 na chwilę obecną nie ma programu do overclockingu kart NV.

(Portal) #7

wiajcie - podepne sie pod temat

Jaka karte lepiej brac pod Viste - 128MB czy 256MB ? czy to ma jakies znaczenie jesli chodzi o Viste

Bo chce kupic giganta podkrecalnosci czyli slynne Galaxy 7300Gt ktora super sie kreci - tylko nie iwem czy z 128Mb czy z 256MB ? cene okolo 100zl roznicy

Czy przy 128Mb moga byc problemy z graniem na Viscie ?

(Miwidlak) #8

Generalna zasada - IM WIĘCEJ WŁASNEGO RAMu TYM LEPIEJ :slight_smile: Tutaj nie ma się co zastanawiać - Vista nie lubi kompromisów.

Pozdrawiam

(Portal) #9

czyli co lepiej brac z 256MB ramu ? lepiej doplacic te 100zl ?

(Miwidlak) #10

Oczywiście, że tak.

(Szyszek) #11

Portal Galaxy 7300GT to nie taki gigant. Jest dobrze ale nie super.

Poczytaj sobie o Galaxy 7600GS 256mb 1.2n :). Napisz jaką masz konfigurację to ci doradzimy, którą kartę lepiej wziąć.

Oczywiście, 128MB to KOLOSALNA różnica. Też będę kupował prawdopodobnie nową kartę i będzie to Galaxy 7300GT 256mb/128bit 1.2ns Zalman Edition :).