Podkręcanie karty graficznej - co dalej?

Podkręcałem swoją kartę graficzną w RivaTuner i doszedłem do takiego momętu gdzie wyskakują mi artefakty ze strony procesora i pamięci, czyli koniec z O/C. Ale czy można zwiększyć napięcie portu PCI-E z poziomu biosu, tak aby można było by jeszcze ją podkręcić?

Hej!

Napięcie i częstotliwość PCI-E to lepiej zostaw w spokoju.

Możesz zmienić chłodzenie na karcie - to najprostrzy sposób. Pod warunkiem oczywiście, że bariera jest temperatura, a nie konstrukcja samych kości/chipsetu.

Może się okazać, że to kres możliwości karty.

Napisz co to za karta i jakie osiągnąłeś wartości.

Podkręcałem WinFast’a GF 7600GT, na firmowym chłodzeniu. Podkręciłem procesor z 560Mhz na 630Mhz, a pamięć z 790Mhz na 905Mhz, później wyskakiwały artefakty. Najdziwniejsze że temperatura nie podskoczyła ani trochę… Przed O/C trzymała się 46-49 stopni, teraz jest tak samo…

Podkręcałem to wszystko w RivaTuner. A propo RivaTuner’a kiedy wchodzę w “system tweaks” tam gdzie się podkręca kartę graficzną w zakładce “compatibility” mogę zaznaczyć opcję " Enable motherboard chipset compatibility mode. Wyżej pisze do jakich jest to chipsetów, no i mój jest tam wymieniony. Mam nForce 550, zwiększy to wydajność?

Hej!

Nie wiem - sprawdź. Co do karty to raczej jeśli temp. nie podskoczyła to już kres możliwości karty… pamięci ładnie podciągnąłeś :slight_smile: