Podkręcanie karty graficznej. temp nic?

Witam otóż mam problem ponieważ posiadam kartę graficzna Gigabyte GeForce GT220 o taką http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/k … p5499.html I gdy ją trochę zaczołem podkręcać ( program EVGA) o jakieś 200 MHz tak dla testu, to temperatura GPU właśnie się wogle nie zmieniła no może o 1 stopień. Monitoruje temp różnymi programami EVGA, Speed Fan i GPU-Z a na każdym z nich temperatura to 27 28 max 29. Czy to normalne? To dobre chłodzenie czy źle wskazuję? Jeżeli to ma znaczenie to mam Win 7 64bit

być może karta jest wyposażona w opcje typu Cool’n’Quiet tzn procesor graficzny wykorzystuje maksymalne taktowanie tylko pod pełnym obciążeniem nie znam ww programu ale powinien być wyposażony w opcje test sentings albo coś w ten deseń

oto chodzi że ja próbowałem obciążyć kartę minecraftem i battlefieldem 3(tak tak mam 13fps)

Te karty wbrew pozorą kręcą się bardzo fajnie. Osobiście miałem GT 220 od Zotac’a i kartę podkręciłem permanentnie przy użyciu takich programów jak Nvflash i Nibitor. Procesor miałem podkręcony też coś o około 200 Mhz i nie sprawiało to problemu. Co do temperatur jakoś nie zwracałem na to uwagi zbytnio. Z tą różnicą, że zawsze przed podkręcaniem wymieniałem pastę termoprzewodzącą (fabrycznie są jej na karcie śladowe ilości) na jakąś lepszą. W ten sposób podkręciłem już kilka kart i taka 220 zyskuje po podkręceniu wydajność zbliżoną do GT440, którą z kolei mam teraz i ta karta już nie jest tak podatna na podkręcanie bo lubi świrować już przy przyroście o 50 Mhz. Z doświadczenia wiem, że budżetowe karty kręcą się dość dobrze przy zmianie pasty i zwiększaniu obrotów wiatraka. Jeżeli temperatura jest tak niska to pytanie na ile są ustawione obroty wiatraka, bo wiatraki można ustawiać nawet i na 100% tyle, że wtedy jest hałas. Jeżeli temperatura jest wskazywana tak niska to jest jakieś prawdopodobieństwo błędu pomiaru. Wykluczyć go można nakazując logowanie temperatur do pliku np. za pomocą GPU-Z i załączenie np, programu 3d mark 06, wtedy będzie wiadomo czy karta jest stabilna i jaka jest jej temperatura pod obciążeniem.