Podkręcanie karty graficznej


(Cyba91) #1

Witam.Na innych forach piszą że najlepiej podkręcać 10 dla core speed i 5 dla memory speed.czyli 10-5.a na innych z kolei że można po tyle samo dawać czyli np 10 na to i 10 na to.Tylko jak daje po równo to później ten overclocking jest nie równy bo podkręcenie dla core speed jest zawsze 2x większe.Jak jest w końcu najlepiej najlepiej podkręcać?


(Mrylec) #2

To jest takie gadanie... Mówią tylko dla tego tak bo rdzeń mniej podkręcisz niż pamięci, dlatego rdzeń idzie o 5MHz a pamięci o 10MHz... Jak podkręcasz to korzystaj z programu RivaTuner(jeżeli masz nVidie albo Radeona). Sprawdzaj temperatury i rób testy 3DMarkiem... Jeżeli zaczną wyskakiwać BSOD'y albo jakieś dziwne artefakty to cofnij się o 10Mhz z rdzeniem i o 10MHz z pamięciami i zrób godzinny test 3DMarkiem. Jeżeli nie będzie żadnych problemów to jest już koniec OC. Dobrze by było jakbyś zaopatrzył się w dobre chłodzenie i zasilacz... Nigdy nic nie wiadomo :stuck_out_tongue:


(Cyba91) #3

dzięki za odpowiedź :wink:


(Adalbert) #4

No trochę inaczej...

Jak zaczną wyskakiwać BSODy i inne artefakty, wtedy cofasz się tylko z rdzeniem i patrzysz, czy to jego wina. Jeżeli niestabilności ustały, to pamięci dalej można kręcić. (analogicznie w drugą stronę, jak pamięci zaczynają hamować, to je cofasz a rdzeń kręcisz dalej).

Te skoki o x MHz pomagają tylko w tym, że znasz stabilne taktowania i o ile w razie czego musisz cofnąć, by wszystko dobrze działało.