Podkręcanie karty graficznej?

Mam kartę graficzną ATI RADEON HD4670 1GB daje szczegółowy opis jej:

http://archiwumallegro.pl/gigabyte_ati_ … 64565.html

Niestety nie które gry się na niej zacinają i zastanawiam się nad jej podkręcaniem i dajmy na to że ją podkręcem to wtedy w grach będę miał więcej FPS czy nadal będą się gry zacinać na niej ?

http://www.benchmark.pl/strona/31

Szukając twojej grafiki, odnajduję ją w dziale “ekonomiczne” więc podkręcenie nie dużo pomoże.

Ale najlepszym programem jest Msiafterburner. Łatwy w obsłudze, sam go używam do gtx460.

To opłaca mi się ją podkręcać czy nie ??

nie

Możesz sobie kupić nową i problem zniknie, podkręcanie poprawi wydajność o 2-3FPS, tylko w niektórych grach.

Jaka reszta sprzętu?

AMD phenom x2 550 BOX - 3.10GHz

4GB Ram

ATI RADEON HD4670 1GB

Windows 7 Ulimate -64bity

Myślę, że użytkownikowi igrek chodziło przede wszystkim o to jaki masz zasilacz :wink:

Podkręcanie kart, zwłaszcza i tak słabych niewiele daje, możesz uzyskać różnicę na poziomie nie większym niż 5%, co w przeliczeniu na FPSy daje śmieszny wynik.

Pytania o zasilacz przy karcie żrącej zaledwie 60W są trochę śmieszne. A z tego co się orientuję ta karta nie ma złącza dodatkowego zasilania.

zasilacz to jest czarny koń mego komputera:

Model: Tracer 4LiFe/450 HF

Moc:230V4A 50Hz

No to lepiej nic nie podkręcać. Ja miałem kiedyś Semprona podkręconego na 1900, radeona 9600pro, dokupiłem później radeon 3650 na agp, wymaga jedno łącze molex do zasilenia, i zasilacz ibox jak i tracer 400W nie wytrzymały i oba poszły, dopiero za 3razem chieftec 450w do dziś działa z kompem dobrze. Na tabliczce w moim 400W tracer pisało że na linii 12V ma jakieś nie całe 300W- nie pamiętam, ale coś z 300W max było. No i brak 80+ mówi samo za siebie. To jak napisałeś czarny koń, czytaj czarna lista, użytkowanie zasilaczo-podobnych grozi spaleniem komputera

3650 to bardzo słaba karta, a prądu pobiera około 65w. Zasilacze ci padły, bo to śmieci, padają nawet przy minimalnym obciążeniu.