Podkręcanie Karty Graficznej

Witam chciałem się zapytać jak podkręcać kartę graficzną mianowicie Nvidia GeForce 9500GT na chłodzeniu pasywnym mam już odpowiednie programy tj. RivaTuner, 3DMark Vantage i HWMonitor. Tak więc jak podkręcać tą kartę graficzną aby polepszyć jej osiągi i czegoś nie zepsuć i prosiłbym o nie pisanie głupich postów typu:“Dużo nie wyciągniesz”, “Nie ma sensu jej podkręcać lepiej kupić nową” itp. Z góry dziękuje wszystkim zainteresowanym za pomoc :slight_smile:

PS.:Czy za pomocą programu RivaTuner można poprawić np. działanie programu DirectX lub OpenGL albo czegoś innego? jeżeli tak to też proszę zawrzeć to w poście :slight_smile:

Po prostu zwiększaj taktowanie :smiley: Polecam program MSI Afterburner bo jest najprostszy i ustaw wszystkie wskaźniki do końca - ja tak mam na swoim HD4870 i jest git :stuck_out_tongue: Jak będą temp. za duże to tak około 1-1,5 cm od końca zmniejsz

@EDIT

Na googlach wyczytałem że maks taktowanie tej karty to 700/1000 więc polecam ustawić około 650/950

Ok dzięki a te 700/1000 to shaderów i zegara czy czego? bo ja mam oryginalnie to tak: Shadery-1350MHz, Pamięć-400MHz i Zegar-550MHz

Podkręca się Zegar i Pamięć :smiley: i częstotliwości podaje się zegar/pamięć czyli 700/1000 to będzie 700 zegar i 1000 pamięć

Jeśli chcesz wyciągnąć więcej na pasywnym chłodzeniu to kup sobie jakiś wiatrak na ta grafikę.

Nie po to ktoś kupował bezgłośnego pasywa żeby męczyć uszy wiatrakiem :smiley:

Jeśli chce się podkręcać nie kupuje się pasywnie chłodzonej karty.Bez jakiegoś wentylatora dużo nie podkręcisz.

Ja do swojego hd4850 dorzuciłem wiatrak od athlona 64 z socketu 754 ustawione mam 700/1000 max wyciągnąłem 750/1100 i potem czarny ekran

No ja wiem że trzeba by lepszy wiatrak ale ja nie chce dużo z niej wyciskać :smiley: wystarczy trochę więcej MHz xD nawet te 20-30MHz ucieszy xD to dzięki chłopaki za porady temat można według mnie zamknąć. Wesołych Świąt! :slight_smile:

20-30MHz pomoże tyle co umarłemu kadzidło więc bez sensu to nawet ruszać

Tylko kartę będziesz męczył a efektów nie będzie.

Nie no 20 MHz to szkoda ruszać… Jak teraz masz 550/400 to kręć do CONAJMNIEJ 650/750