Podkręcanie Karty Graficznej

Witam posiadam laptopa Dell inspiron 1545 i kartę graficzną Mobile Intel® GMA 4500MHD(mobile intel® 4 series express chipset family), i mam pytanie czy w jakiś sposób mógł bym podkręcić kartę chodzi mi o jakieś 30-50%.

Proszę o odpowiedź z góry pozdro dla wszystkich.

Pole Wartość

Komputer

Płyta główna

Typ procesora Mobile DualCore Intel Pentium T4300, 2100 MHz (10.5 x 200)

Nazwa płyty głównej Dell Inspiron 1545

Mikroukład płyty głównej Intel Cantiga GM45

Pamięć fizyczna 984 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

DIMM3: Hynix HYMP112S64CP6-S6 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Typ BIOS’u Phoenix (10/23/09)

Ekran

Karta wideo Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family (512 MB)

Karta wideo Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family (512 MB)

Monitor InnoLux BT156GW01 [15.6" LCD]

Monitor InnoLux BT156GW01 [15.6" LCD]

Monitor InnoLux BT156GW01 [15.6" LCD]

Magazyn

Dysk fizyczny Generic- Multi-Card USB Device

Dysk fizyczny WDC WD1600BEVT-75ZCT2 (149 GB, IDE)

Spróbuj tym programem http://www.dobreprogramy.pl/PowerStrip, … 13167.html

Nie mogę podkręcić suwaków nie wiem dlaczego

Pobierasz: http://www.dobreprogramy.pl/MSI-Afterbu … 22659.html

Po zainstalowaniu:

  1. Wchodzimy do folderu gdzie zainstalowaliśmy Afterburnera. Standardowo:

Dla 32bit

Kod:

C:\Program Files\MSI Afterburner

Dla 64Bit

Kod:

C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner

  1. Otwieramy plik “MSIAfterburner.cfg” w dowolnym edytorze tekstu. W moim wypadku będzie to Notepad++

  2. Interesują nasz dwie wartości:

W “UnofficialOverclockingEULA” wpisujemy

Kod:

I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

“EnableUnofficialOverclocking” zmieniam z 0(wyłączony) na:

1 - włączony nieoficjalny tryb podkręcania z obsługą powerplay (oszczędzanie energii - zegary w idle się obniżą)

2 - włączony nieoficjalny tryb podkręcania bez powerplay (zegary będą zablokowane na jednej wartości)

I wszystko powinno działać i dać się podkręcać.

Nie odpowiadam za uszkodzenie karty graficznej w wyniku korzystania z programu.

Czy mógł bym jeszcze wiedzieć jakie jest ryzyko? bardzo duże?

możesz spalić kartę

Człowieku ZASTANÓW SIĘ co Ty chcesz podkręcać! Zintegrowany z chipsetem płyty głównej układ graficzny i jeszcze chcesz osiągnąć 30-50% wzrost wydajności.

Kupujecie ba-dziewiarskie komputery za parę stów a chcecie żeby wam chodziły jak te za kilka tysięcy jak by się tak dało podkręcać bez żadnych konsekwencji to każdy by tak robił. A firmy by nie rozgraniczały cenowo sprzętów . To tak jakbyś miał Fiata 126 p a chciałbyś go stuningować żeby miał przyspieszenie jak Porsche.

A fiata 125p stuningować żeby laski tak na niego leciały jak blachary na BMW.

Dodane mniej niż minutę temu

Chopie co ty chcesz :?: POLAK POTRAFI :!: ALE SPIERDZIELIĆ

Haha :smiley: Aha a może jakiś sposób żeby przynajmniej trochę go przyśpieszyć chodzi mi wyłącznie o gry.

Czyli mam rozumieć że nie opłaca się bawić z przyśpieszaniem dodam że temperatura kompa to 40-60*C.

Żeby cokolwiek podkręcić to trzeba mieć ku temu możliwości, np. w BIOSIE - zmiana mnożnika CPU, zmiana częstotliwości magistrali FSB, zmiana napięć procesora, lub w odpowiednim oprogramowaniu (najlepiej producenta).

W twoim przypadku, żeby zwiększyć wydajność musiałbyś podkręcać procesor (zmiana FSB i napięć) ale tego to chyba producent laptopa nie przewidział stąd ograniczony funkcjonalnie BIOS.

Do gier polecam nowego kompa lub konsolę.