Podkręcanie karty graficznej

Mam takie pytanie czy jak podkręce karte grafiki i zaczną mi się pokazywać artefakty w grach to czy jakbym założył nowe, lepsze chłodzenie to czy artefakty by zniknęły??

duże prawdopodobieństwo że TAK.

Najprawdopodobniej tak,ponieważ artefakty powstaja od grzania się rdzenia/pamięci.

jeżeli na pamięci to tak(jakieś radiatorki),ale jakby chłodzonko na rdzeniu obejmowało i pamięci to też by było dobrze :wink:

Doże przy podkręcaniu jest założyć wydajny radiator na rdzeniu, i na pamięci, dobry porgrame do podkręcania gry jest PowerStrip 3.60 build 550 PL oto link do tego programu http://nowe.pl/modules/mydownloads/sing … 53&lid=280 a chłodzenie na karte dobre było by takie oto link http://www.uno.pl/k_0/filtr_427/zalman/. Przy bardzo dobrym chłodzeniu można osiągnąć naprawde duże efekty :smiley:

a czy są jakieś granice podkręcania (np. max taktowania rdzenia i pamięci)czy tyle ile uda się podkręcić karte???

W zależności od programu kartę mozesz podkręcić bardzo duzo ale wtedy mozesz spalić kartę graficzną ja swojego Geforce 4 mx 440 i podkręcałem o 30-50 MHZ i chodziłą gdy podkręciłem wiecej zaczeły gry się ciąć i obraz klatkował. :))

slabo ja mojego poczciwego gf2mx400 na samym rdzeniu odpalilem z 200 na 270mhz :slight_smile:

Tylko że ja mam podstawowe chłodzenie, poniewaz nie opłaca się inwestowć w tą karte pieniędzy. :slight_smile:

Kasten: Jest jedna granica: P u ki się karta nie przepali :stuck_out_tongue:

Ale jeżeli mam dopbre chłodzenie i podkręca się ją z rozsądkiem to się nie spali, no jeżeli ktoś z miejsca podkręci o 100MHZ to jasne że się spali (nie każda ale ta tak)