Podkręcanie karty graficznej

Witam posiadam karte graficzną readon r7 240 2gb ddr3 i chcialbym podkręcic jej taktowanie bo jest strasznie wolna jesli ktos byłby w stanie mi wytłumaczyc ile moge z niej wyciągnąc i jak to zrobic ?

Możesz wyciągnąć z niej równe nic i niezależnie od sposobu.
Karta ma 6 lat, 3 lata temu równie dobrą grafikę miały apu A8-7xxx, dziś Ryzen 2400G ma 2x lepszą.
Czeka Cie tylko wymiana, to zresztą nawet kiedyś nie była karta do gier…

To keszcze takie pytanie do gier jaka bedzie lepsza karta r7 240 ddr3 2gb czy r7 250 1gb ddr5

Żadne, oba modele odeślij ze sprzedawcą to muzeum. Jak chcesz kartę do gier to ze stosunkowo nowych poniżej 300 zł są rx 550, ew. starsza generacja z 750 jest tańsza od 1050 (lub 1030, też się da, ale to masochizm lekki).

Pytam bo obie karty posiadam a na kupno nowej narazie nie mam funduszu :smiley:

Oj wybacz, w sumie różnica będzie kosmetyczna. Może 250 o 2% więcej FPS da.
W sumie zaryzykowałbym gre na obu, na obu jednocześnie, nie wiem jak to połączyć, czy się da, ale taka możliwość była. Pewnie szybsza zadziała z prędkoscią wolniejszej, ale to i tak podwoim, w teorii, moc obliczeniową;p Cross fire to się nazywało https://www.gram.pl/artykul/2014/02/23/tydzien-z-amd-karty-graficzne-radeon-serii-r7.shtml

A jak nie zadziała to 250 jest zauważalnie szybsza. Na cuda nie licz.

Gigabyte ga-78lmt-s2.

Na tej plycie glownej da rade to zrobic ??

z manuala chyba się da…

The 78LMT-S2 motherboard is designed to offer a stable, high-speed platform for delivering amazingly fast data transfer via revolutionary GIGABYTE Ultra Durable technology. Based on AMD 760G chipset, the 78LMT-S2 supports the latest 45nm AMD AM3 Phenom II/ Athlon II processors, integrated DDR3 memory controller, HyperTransport™ 3.0 technology links and PCI Express 2.0 graphics interfaces for ATI Hybrid CrossFireX support. The 78LMT-S2 is able to provide user friendly computing, reach the maximum system performance easily while still able to save the power and environment in real life at the same time.

zobacze w domu bo w robocie jestem ale chyba ta plyta nie ma 2 slotów na karte .

Oba To są sloty na karty graficzne ? Bo zielony jestem :smiley:

image

wygląda że masz długie pcie i krótkie oraz pci starsze na samym dole.

Pytanie czy te karty, szczególnie 240 maja pełny profil z pinami na dole, bo byli tacy spece co docinali, ale kurcze nie polecam :wink:

No to nie wiem jesli jest jakis sposob na podlączni do mojej plyty 2 kart to chętnie bym spróbował ale nie chcial bym zepsuc zadnej karty

…a po co chcesz trzymać 240;-)?
ale ok: riser taki kabelek przedłużacz pcie, to koszt jakieś 15 zł, gorzej może być dostać i za ile kabel… (chyba, ze masz?) nie wiem czy nie lepiej by sprzedać obie (jak się uda) i wymienić :stuck_out_tongue_winking_eye:

https://www.google.com/search?q=kabel+do+crossfire&rlz=1C1GCEA_enPL816PL816&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=h4ohAF6uX76mmM%3A%2CqIq2prG0iy4ltM%2C_&usg=AI4_-kQCL6IgL63Revpa0oa8lhRXTtFTEw&sa=X&ved=2ahUKEwi99YOY7M7fAhXswYsKHb56D4YQ9QEwBXoECAIQBg#imgrc=0bZ_MZqPAF41VM: