Podkręcanie karty - indywidualne pytanie

Witam serdecznie :). Wczoraj postanowiłem się pobawić w podkręcanie karty graficznej Powerstripem. Chciałbym zasięgnąć rady :).

Mam kartę graficzną; Nvidia Riva TNT2 M64 32MB

Przed kręceniem wynik w 3D Mark`u 2001 SE wynosił 882 punkty. Podniosłem wartość rdzenia i pamięci o 20 mhz. Wynik wynosi teraz 1105 punktów. No i tutaj pojawiają się moje pytania;

Czy to jak na tę kartę dobry wynik?

Nie mam żadnego chłodzenia karty, mam za to mały radiatorek u ‘dołu’ karty. Jaka mniej-więcej powinna być bezpieczna granica podkręcania?

Jak myślicie, dużo jeszcze mogę z tego wycisnąć bez chłodzenia? (Bo nie zamierzam do niej chłodzenia kupować ;))

Może jakieś propozycje do jakiej bezpiecznej granicy mogę to jeszcze kręcić? (O ile jeszcze w ogóle mam to kręcić)

Pytam bo nie bardzo się znam na overclocking`u. :slight_smile: Dzięki za odpowiedzi :).

Witaj od jakiegos czasu bawie sie podkrecaniem proponuje ci podkrecan rdzen i pamiec co 3 mhz az do momentu gdy twoj program testowy wykryje artefakty, kiedy przetaktujesz karte beda tez widoczne zaklucenia w obrazie. Twoja karta niejest niestety za dobra ma juz swoje lata, proponuje zmienic ja na cos lepszego wiaze sie to rowniez z wymiana innych podzespolow. Pozdrawiam

I tak pewnie różnicy nie zauważysz, ale pobawić się możesz :slight_smile:

Podkręcaj o małe wartości. Jeśli będą afekty, bądź system będzie się zawieszać albo resetować, to wróć to poprzednich ustawień.

Skończyłem się już bawić w te podkręcanie ;). Teraz mam taki dziwny problem, że podczas oglądania filmu co jakiś czas ściemnia mi się na kilka sekund ekran, albo w ogóle film w ŻADNYM odtwarzaczu się nie odpala (obraz jest ale pusty + dźwięk [nie to samo co w przypadku braku kodeków]). Zastanawiam się, czy to przypadkiem nie przez te podkręcanie… Najgorsze jest to, że tak się dzieje przy normalnych ustawieniach karty (wyłączony powerstrip). Zaczyna mnie to powoli drażnić…

“Przekręciłeś” kartę :stuck_out_tongue:

U mnie tak się dzieje jak popsułem GF 4mx :slight_smile:

Czyli karta nie do odratowania i musze zakupić sobie nową? :?

Prawdopodobnie przedobrzyłeś i chyba będzie trzeba kupić nową kartę

Kup sobie Gf4

40-50zł i masz “dobrą” kartę :stuck_out_tongue: