Podkręcanie karty Sapphire Radeon HD5830 Extream!

Witam tak jak w temacie postanowiłem podkręcić karte , żeby zyskać te kila fps w grach więcej . Robie to programem sapphire trixx . Oto screen http://i.imgur.com/4nsqX.png już zegary po podkręcałem z( core clock z 800 na 830 , memory clock z 1000 na 1220 to ) nie wiem do ile to podkręcić ??? I jakie mają być temp w stresie , dodam że predkość wentylatora dałem na 50 % bo przy np 55% zaczyna już buczeć jak odkurzacz . Czekam na odpowiedz :slight_smile:

Jaka jest temperatura pod obciążeniem?

Czy testujesz stabilność karty?

Właśnie zacząłem grać :stuck_out_tongue: i temp 79 :confused: Więc zmniejszyłem wartości o troszke . Czym przetestowac stabilność ?

FurMark lub odpal Crisisa :stuck_out_tongue:

A jakie mają być te temp ??? w stresie , tzn jakiej nie maja przekraczać , moge crisisa 2 odplaić :stuck_out_tongue:

A jakie masz?

No pisałem wyżej 79 zmniejszyłem i teraz tak 75 !

I jeszcze nie wiem ile ustawić gpu voltage ?Aktualnie mam 1218

Przy takiej zmianie nie powinieneś ruszać napięcia (najpierw kręcisz max stabilne na standardowym napięciu).

No więc zresetowałem wszystkie ustawienia , na początek dałem core clock 810 a memory clock 1100 przy zresetowanym napięciu 1163 . Dałem testowanie na 15 minut lecz po osiagnięciu 15 % temp karty wynosiła 92 'C i przerwałem bo bałem się że to za wysoka temp. i że może się coś spalić . Mam racje że to wysoka temp przy testowaniu czy nie ? Dać dalej testowanie na tych ustawieniach ?

To dużo.

to troszkę za wysoka temperatura…

więc zostaje ci:

  1. zostanie przy zegarach, które aż tak bardzo nie rozgrzewają karty

  2. zignorowanie tak wysokiej temperatury (licz się ze znacznym spadkiem żywotności karty lub/oraz jej spaleniem)

  3. wymiana chłodzenia na bardziej wydajne

  4. zmiana karty graficznej na inną (tzn lepszą)

To dziwne jak dałem test na ustawieniach standartowych to było po 15 % 80 'C a to chyba też dużo :confused: Nie czaje tego ?

Czy tą kartę masz http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/S … -4007.html i przeczytaj o temperaturze i oc

Tak ta karte , włąśnie na podstawie tego chciałem kręcić z tym że tu ma inne liczby napięcie ma pasek na maxa 793 A u mnie na początku jest 1163 a na koncu skali 1300 . Inne wartości ma dużo wyższe a temp 67 'C . Nie wiem o co z tym chodzi :confused:

Spróbuj tym programem MSI Afterburner

Kręć maksymalnie, aż do uzyskania ściany. Potem restart kompa, zmniejszenie częstotliwości o małą wartość, przetestowanie GPU np. 3DMarkiem11 i w razie artefaktów/lagów itd możesz troszkę podnieść napięcie.

http://hwbot.org/hardware/videocards#ke … 000_series znajdź tutaj swoją karte i poczytaj do ilu podkręcają ją inni.

Narazie olewam to podkręcanie , zastanawiają mnie tak wysokie temp w counter strike source po 30 minutach gry jest już 72 'C bez podkręcania O.O . Mam 4 dodatkowe wentylatory w budzie jest czysto a taka wysoka temp , co może być przyczyną ? Pasta na procku graficznym ( od nowości nie wymieniana ) ?

Czyli ile?

W tym msi kombustor w 3d test 75’C a w kmark 69 'C

Karta kupiona 10 maja 2011 :slight_smile:

JaroBB The server encountered an internal error () that prevented it from fulfilling this request. "serwer napotkał błąd ble ble ble " Nie śmiga ta stronka

Dodane 21.10.2012 (N) 13:54

Dziś na nowo kręciłem 840/1150 stress test 74 'C kmark run x 1920x1080 65’C . To narazie chyba dobrze ?? Ustawiłem wykres zależności temp od szybkości wentylatora na karcie i znacznie poprawiło to temp :)Powinna być jakaś zależność miedzy tymi dwoma zegrnami ? tzn gdy ten 1 ma 840 to 2 powinnien miec np 1200 czy to bez znaczenia ? Ide jeszcze potestować w grach !

Dodane 21.10.2012 (N) 15:04

godzina grania 70’C z source