Podkręcanie karty - sprawdzenie

Witam! Jak Wy sprawdzacie czy podkręcenie waszej karty dużo dało? Dzisiaj chciałbym swoją podkręcić i chciałbym zobaczyć czy dużo mi to dało.

Coś słyszałem o FPS w grach ? Jak to sprawdzić ?

No i w 3dmarku … a tak ? :wink:

Aha i mam troszkę problem … na standardowych taktowań karta (jak w podpisie) ma temperaturę w spoczynku gdzieś 43* a w stresie nawet do 50* .

Czy to nie za wysoka temperatura jak na tą kartę no i chłodzenie? Może to być spowodowane chyba też tym że zaraz koło karty w slocie Pci jest umieszcza karta muzyczna i może wiatraczek nie bardzo daje rade.

FPS w grach sprawdza się programem Fraps.

Karte masz podatną na OC

Podkręcaj w ATItool i odrazu sprawdzaj stabilność na “kwadracie”

oczywiście że da… temp zobaczysz dzięki everescie ultimate jak masz zablokowany czujnik… jak odblokowany to sterami :slight_smile: jesli nie masz wcale to masz problem :stuck_out_tongue:

ati tool sprawdza arty (czy są)

fraps nie działa na grze far cry… niewiem czemu…

na innych wykorzystujących directx-a (od 3 do wyzej) działa bez problemu

da duzo bo mi az 11 fps w nfsu2 :slight_smile:

a w 3dmarku 03 okolo 2000 pkt więc…

Coś nie umiem się tym programem obsługiwać :confused:

Zaraz się zabiorę za oc.

Złączono Posta : 07.11.2007 (Sro) 16:36

Coś nie umiem się tym programem obsługiwać :confused: (czyt. fraps)

Zaraz się zabiorę za oc.

Aha i jak będę w AtiTool to nie muszę włączać za każdym razem 3dmarka i lookać czy są jakieś arty tylko od razu na ten kwadracik ? I jak tam coś będzie to obniżamy :smiley:

szczerze to ja mam w tym ati toolu kilka artów na 10 sek ale w te gry co gram (UT3Demo, NFSU2, GTAVC, Quake3, Icewind dale i coś porobie w zmodelerze :P) to nie ma w nich zadnych artów a jak są to niezauważalne :slight_smile:

Co do temp to dobrze żeby nie przekraczała 90 stopni w stresie, szczególnie jeśli w domu jest chłodno (przyjdzie lato a o oc się zapomni bo tak ładnie wszystko chodzi :slight_smile: )