Podkręcanie karty WinFAst PX6600TD 128MB/128BIT PCI-E

Jestem posiadaczem tej karty. Stadardowe taktowanie dla tej karty wynosi 300/550 MHz. GPU mogę podciągnąć bez problemu nawet do 530 MHz bez żadnych zwisów ani artefaktów jednak pamięci taktowane przez producenta wygląda na to że juz szczytuja, ponieważ gdy zwiększe o 10 MHz to już w 3DMarku 2003 występują artefakty :frowning: Spotkaliście się z takim problemem z podkręcaniem pamięci?

poprostu twoje pamieci nie chcą sie podkręcać i tyle. Mozesz spróbowac je dovoltować V-Modem ale to już wyzsza technika.

Karta niepodatna na OC jesli chodzi o taktowanie pamieci, często spotykane.

Myślałem że z pamięci Hynix 3,6 ns więcej się wyciśnie tymczasem, producent swoim taktowaniem wyżyłował je do cna.

Ale to podnosi napięcie tylko na GPU ( w tej karcie).

Może zastanów się nad dodtakowym chłodzeniem, wtedy pamiątki powinny pójść wyżej.

Ale przyznaj że dziwne że nawet podwyższenie taktowanie na memka o 10 MGh powoduje artefakty?

Teoretycznie pamiątki powinny pójść wyżej.

Obliczamy to według wzoru:

(1000/czas dostępu)*2 czyli w tym wypdku (1000/3,6)*2=555 (około)

Ale to tylko teoria. W praktyce jak widać jest inaczej.

Chłodzenie jest pasywne? Jakie masz temperatury w PC?

Chłodzenie jest tylko na GPU (radiatorek z wentylem) temeperatura karty wynosi ok 45 st. Natomiast w kompie mam trochę gorąco. Rzucę Ci linka. Jak masz chwile to przeczytaj sobie ten artykuł:

http://pclab.pl/art12187-4.html

Zdejmij boczną scianke obudowy i zoabcz czy będzie to samo. Może faktycznie pamiątki mają za gorąco.

Mój komp stoi cały czas bez boczków :slight_smile:

No ale w sumie to nie wiem w czym problem. Pamiątki sa ustawione na 550 przed producenta.

1000/3,6=277,(7)

277,78*2=555

Więc 555 jest wartością do której możesz podkręcić pamięci max.

Ale czytałes artykuł do ilu kręcą tą grafe?

Złączono Posta : 25.06.2006 (Nie) 14:49

A Ty jaką masz grafe?

Tak, czytalem. Ale model modelowi nierówny.

A co to ma do tematu? Ja mam Radka x300 256MB/128bit (okazjnie kupiony :stuck_out_tongue: )

Do tematu nic. Tak tylko pytałem. A ile ten Twój Radek robi pkt w 3DMarku 2003?

Czytałem komentarze od innych użytkowników tej karty (było ich 51) i nikt nie napisał że ta karta nie idzie wyżej na pamięciach :confused: Przeważnie pisali że osiągają wartości 580/720 , 550/670 - to był najnizszy wynik.

Nie mam pojęcia, ale to jest karta do prac biurowych, a nie do grania :wink:

Jak tam Twój zasilacz? Może to przez niego coś jest nie tak.

Zasilacz mam ModeComa 350W. Napiecia sa na nim wporządku.

To może poportu trafiłeś na model, któy nie podkręca się tak dobrze. Producent przeiceż niczego nie gwarantuje… :frowning:

Tak może być. Dobrze chociaż że 6600 i 6600 GT maja ten sam procesorek graficzny, chociaż na tym jestem do przodu :slight_smile:

jak to sprawdziłeś?

Tak jak mówi kolega, jedne się kręcą lepiej, drugie gorzej, akurat trafiłeś na słabszą kartę.

A może jakaś wymiana, niby, że coś się zepsuło(gwarancja jest) :stuck_out_tongue:

No np w BIOSie masz napisane jakie jest napięcie i jakie powinno być. Z gwarancją to niema mowy. Przecież oni testują karty. Podłączą, obciążą ją na kilka godzin i wyślą z powrotem z opisem: UNS ( Usterki nie stwierdzono)