Podkręcanie karty zintegrowanej

(Syriusz312) #1

Witam mam zapytanie czy jest możliwość podkręcenia mojej karty .Jest to AMD Radeon HD Grapchics 8400 jeśli nie da się jej podkręcić to prosiłbym o wytłumaczenie , gdy oglądałem film na Youtube jak GTA V działa na tej karcie koleś miał 2 gb pamięci inny za to miał 1gb a ja mam tylko 512mb.Z góry dziękuję.
Przepraszam jeśli jest to zła kategoria.

(Longhorn2009) #2

To karta o znikomej wydajności 3D. Korzysta z pamięci RAM w komputerze. Nawet przydzielenie 2GB pamięci jej nie ratuje, ograniczeniem staje się szyna łącząca GPU z RAM oraz mizerna wydajność samej karty.

(gosciuW7) #3

Jak sama nazwa mówi karta zintegrowana karta jest zintegrowana w płytę główną bądź procesor i na pewno nie służy do grania w tak wymagające gry… a jedynie do prac biurowych czyli pisanie tekstu, tworzenie muzy, przegladanie internetu facebooka, oglądanie teledysków filmików w 480p 720p maks
Miałem styczność ze zintegrowaną grafiką w płytę główną AsRock bardzo porządna płyta i tania to płyta była i grafika w niej pozwalała mi uruchomić każda grę na średnich grałem w Amesiia i Necrovision na najniższych i na dwu rdzeniowym 10letnim amd PO KILKA GODZIN i nic się nie działo złego… po prostu chciałem zagrać a kasy nie miałem … teraz sprzęcik 2gb w karcie grafiki jest to tak tanie że nie zamierzam już nigdy tak cyrkować xD
To było przynajmniej ciekawe doświadczenie.

Czyli co ty w końcu posiadasz laptop czy blaszak ?
Filmik na yt to fejk jak granie w GTA5 na konsoli PS Vita , nie wierz we wszystko co widzisz od tego są magazyny o tematyce komputerowej i stronki www również z testami.
benchmark pl
słowo pisane i wykresy się liczą !
ZA 600 ZŁOTY jak masz to spokojnie pograsz na używkach z OLX zobacz pierwsze z brzegu
Radeon R7 240 4GB jeśli nówka 334 zł to używka a z połowę tej ceny … do tego AMD FX za 190 zł używany 6 rdzeniowy i odpowiednio mocny zasilacz.

PS.Ostatnio widziałem filmik z frapsa że RAMY 8GB A 16GB to już równica + kilku FPS przy GTA5 nie ma co bulić nie potrzebnie + 300 złoty

(Syriusz312) #4

Ok no to dzięki.