Podkręcanie kary graficznej a co potem?

Ma podkręconą kartę graficzna.A Ostatni gadałem z kolegą który mówił że też podkręcił sobie kartę graficzną no i dostał trochę więcej FPS w grach .Ale po iluś dniach gry mu się zaczęły zacinać bardziej niż przed tę (choć miał podkręconą kartę) Zacinały mu się bardziej wymagające gry jak te słabe call of duty 1.

Mam więc pytanie czy to jest pojedynczy przypadek czy to zawsze tak się dzieje jak podkręci się kartę graficzną nie zależnie od tego jaki ma się rodzaj karty i pewnym czasie gry się zaczynają sypać ?

Pewnie zbyt mocno ją podkręcił. Może ma też słaby zasilacz i po podkręceniu nie daje dobrych napięć. Podkręcać trzeba umieć, więc jeżeli się na tym nie znasz to nie radzę, bo tylko coś zepsujesz.

najprawdopodobniej po podkręceniu zaczęła grzać mu się grafika

To nie gry zaczynają się sypać - tylko sprzęt. Jak mawiał mój mentor: “Podkręcanie jest sztuką - kto ma wiedzę i opanowany warsztat może namalować “Bitwę pod Grunwaldem”, pozostali nie powinni wykraczać poza malowanie ścian w pokoju”.

Przepraszam bardzo, ale malowanie ścian też jest sztuką :lol:

Wracając do tematu to faktycznie prawdopodobnie “przekręcił” kartę graficzną.

jak znacznie podkręca kartę to temperatura po pewnym czasie wzrasta tak że pojawiają się najpierw lagi i przycinki w grach a nawet filmy mogą się zacinać aż w końcu po przegrzaniu wywali sterownik i wracają fabryczne taktowania w najgorszym wypadku upali kartę :smiley:

najlepiej przy podkręcaniu odpalić jakiś program np. FurMark jest na portalu DP i sprawdzać stabilność