Podkręcanie katmai slot 1 secc2

posiadam taki drugi komputer któru uzywam w akademiku, chodzi mi o podkręcanie go : płyta : katmai slot 1 secc2 Pentium III 500Mhz czy sie za jak tak to o ile i jak podkrecić takie cos??najlepiej tak krok po kroku prosze o pomoc!

Moim zdaniem kup lepiej Pentium III 800 MHz na Slot 1 za 20 zł i obejdzie się bez stresu. http://www.allegro.pl/item243471798_pen … _mhz_.html

http://www.allegro.pl/4243_pentium_iii_ … view=gtext

Zależy na jakiej szynie jest, jeśli na 133 to nie podkręcisz go i lepiej kup nowy tak jak 123456 poleca. Jeśli ma szyne 100mhz to podbijaj co 5mhz i sprawdzaj czy jest stabilny np w prime95, w razie niestabilności daj mu minimalnie więcej napięcia i tak dalej aż do 133mhz. Z taką szyną powinien chodzić stabilnie. Ogólnie rdzeń coppermine chodził nawet na 1133mhz fabrycznie, ale to już zależy od sztuki, dużo większego fsb niż 133 pewnie nie osiągniesz, ale może ma odblokowany też mnożnik?

,moznik mam zablokowany a teraz szyna pracuje z 100mhz

a co do tego podbija nia o 5mhz jestem zielony cztałem o tym troche ale nic nie pomogło gdzie to mam zmieniać w jakiemś programie?? w biosie nie mam takich opcji !!

Jak w biosie nie ma opcji ustawienia fsb cpu no to niepodkręcisz procesora i pozostaje tylko wymiana na szybszy. Z tego co wiem na tym rdzeniu robiono celki 300 które wręcz legendarnie podkręcały się aż do 600mhz. Musisz mieć jakieś opcje zmiany fsb, przeszukaj cały bios.

a jak to sie moze w biosie nazywac?? czego szukać?

Poszukaj zworek na płycie głównej w starych płytach przeważnie tak się zmieniało FSB.