Podkrecanie kompa

Witam kupiłem kompa konfiguracja :

Core 2 Duo E6300

Asus P5b-e

GeForce 7600gs zalman

seagate 250gb

2x512 geil 800mhz

Qoltec Xtrem POWER 52514 APFC 525W

mam takie pytanie na jakiej zasadzie mozna podkrecic ten procek ?? bo jak dałem tylko i wyłącznie zasilanie na 1,600 to procek mial temp 60 stopni a procek nic sie nie podkrecił czy trzeba tez FSB ?? :smiley: poratujcie :slight_smile:

Jeśli masz dobre chłodzonko na procku to ustaw mu FSB na 400. Powinien działać nawet bez podnoszenia napięcia - o ile reszta bebechów kompa jest na poziomie. Pamiętaj o dobrym zasilaczu i wentylowaniu obudowy. Producent raczej reklamacji Ci nie uwzględni - robisz to na własną odpowiedzialność.:mrgreen:

do ilu można podkręcić głównie to zależy od pamięci i jakie masz chłodzenie myślę że 60stopni to jest szczyt :mrgreen: ale jak ty już masz 60 stopni w IDLE to co dopiero będzie w stresie :-o i zaraz z procka zostanie tylko czarny węgielek :-o tak jak wspomniał gugu007 pokręcaj powoli przez FSB

Nie podnoś mu napięcia tylko FSB. Prceok dobry do OC, płyta też nie jest zła… :wink:

Możesz spokojnie dojść do 2,5Ghz

Oczywiście wszystko zależy czy twój proc został wybrany na szczęściarza :smiley:

Wtedy możesz dojść do 2,8Ghz i wyżej

Później możesz wywalić chłodzenie BOX-owe i kupić jakieś lepsze.

Pamiętaj o kręceniu grafy

Też się wyśminicie kręci :wink:

a moze polecicie jakis dobry programik do krecenia grafy ?? :smiley: … procek normalnie bez zadnego krecenia posiada temp 33-36 stopni mysle ze nie jest zle a jak narazie smigam na Box-owym chłodzeniu a jakie polecacie chłodzona do krecenia ??

:mrgreen: do kręcenia grafy to ten program RivaTuner

Złączono Posta : 27.11.2006 (Pon) 19:18

Wodne :mrgreen:

Złączono Posta : 27.11.2006 (Pon) 20:07

807f3742e761f613m.jpg

mam problemik gdy podniosłem FSB na 280 mhz to chodziło lecz gdy podniosłem na 290 mhz oczywiscie podnosze w AI SUTITE na cd asusa i gdy podniosłem to komp sie ponownie uruchomił lecz gdy sie wyłanczał to ekran zanikł i na lcd mrygała pomaranczowa dioda musiałem go wylaczyc i wlaczyc i gdy właczyłem w biosie pokazała mi sie informacja failed overloocking cos takiego i musiałem w biosie zmienic na auto ustawienia jaka jest przyczyna ??

chłodzenie albo zasilacz nie wytrzymuje jaka temperaturka procka ? :oops:

temp procka ok.38stopni … ale wina zasilacz tez raczej nie no chyba ze jakis zły ten zasilacz co mam ale w koncu 525W

Poprostu już dalej nie kręć bo możesz uszkodzić proca.

Pobaw się mnożnikiem, a nie szyną…

damian150 nie kręć tym programem tylko z BIOSu.

to mam reszte zostawic w spokoju i tylko bawic sie mnoznikiem aktualnie mnoznik jest ustawiony 266*6=1596 tyle mi pokazuje ze aktualnie mam . A jaki jest stan krytyczny procka tzn temp ?

Maksymalna temperatura pracy procesora firmy Intel nie powinna przekraczać 50 stopni Celsjusza, a AMD 55. Są to górne wartości graniczne przyjęte dla ciągłej pracy procesora.

Początkujący pytają się często: Jaka jest optymalna temperatura pracy procesora? Odpowiedź jest taka: Im zimniej, tym lepiej. Przyjmuje się, że obniżenie temperatury procesora o 10 stopni wydłuży dwukrotnie jego życie

:slight_smile:

A ja mysclem ze graniczniczne intel podaje dla core2 67

co do amd zaleznie od seji ale przewaznie 60-65C…Moj ma Tcase 65C i przy wysokim Vcore przy temp. 62 stres pracowal stabilnie.

tu sobie sprawdzic max temp. jezeli chodzi o amd.

http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/

Damian150-

Sprawdź napięcia na lini 12V i 5V (miernikiem, ewentualnie everestem [może być niedokładne])

Mi się jednak wydaje że nie puszcza zasilacz.

Aha i jeszcze kręć przez BIOS bo programami to się kręci jedynie grafiki :stuck_out_tongue:

może i tak bo ja nie nie napisałem że dla Core2 to tyle max tylko dla intela po za tym to nie ja tak twierdze że tyle to max tylko ci co znają o podkręcaniu więcej niż ja :slight_smile:

sprawdzałem w biosie napiecia i dla +5V wynosi ono 5,09V a dla +12 wynosi 12,06V , +3,3 wynosi 3,26V Vcore wynosi 1,16-18 temp procka 31 . Ale jaki jest powod ze zasilacz nie puszcza za słaby ? chyba raczej nie :smiley:

Złączono Posta : 28.11.2006 (Wto) 23:04

a przez bios jak mam krecic napieciami bo innej mozliwosc nie mam tylko jakis NOS :mrgreen: w biosie sa tylko i wyłacznie napiecia no i dla ram takze Mhz

damian150 układy mierzące napięcie na płycie głównej z których pobierane są dane do BIOSu są kiepskiej jakości. Ich wartość to często około 1 dolara. Pozatym napięcia trzeba mierzyć nie tylko w Idle ale też w stresie a w BIOSie jest to cięzkie do osiągnięcia.

Może pamięci Ci nie wyrabiają :wink: Ta płyta jest dobra do kręcenia, więc poszukaj odpowiedniej opcji i kręć!

tego tu juz nie wiem czy pamieci wyrabiaja :smiley: no ale mysle ze tak a z tym napieciem to jeszcze zobacze co i jak thx za info pozdro :slight_smile: