Podkręcanie komputera (procesor, karta graficzna)

Prawdopodobnie różne BIOS’y stąd różnice. Możliwe, że jeden producent zastosował gorszej jakości podzespoły, słabsza sekcja, możliwości jest sporo…

Każdy model sprzętu (nawet dwa identyczne) kręci się inaczej i tyle.

 

Z reguły zależy to od PCB (płytki), samego GPU, pamięci, chłodzenia,elektroniki, biosu karty i tego, czy już fabrycznie przez producenta nie ma ona OC, bo wtedy margines na OC karty jest bardzo mały.

 

Zależy to również od reszty sprzętu kompa,systemu i sterownika - czyli tych zależności jest wiele i patrz pierwsze zdanie.

Ok, może jestem trochę wkurzający, ale skoro biorę się za podkręcanie grafiki, to mniej więcej wracamy częściowo do punktu wyjścia ._.

 

Czyli według twojego siódmego postu  CPU w ogóle nie ma sensu podkręcać, czy po podkręceniu grafiki to może coś dać? D:

Odpowiadam: w tej sytuacji żadnego OC, skutki mogą być opłakane, a efekty żadne.

 

I mam nadzieję, że czytać ze zrozumieniem potrafisz?

 

Robisz wszystko na własną odpowiedzialność.

Czytać ze zrozumieniem raczej  umiem D:

Dobra, to ostatnie pytanie, obiecuję D:

Twój post wyżej mówi o procesorze, czy ogólnie o całym sprzęcie?

Ogólnie:

  1. Podstawa do OC to dobry zasilacz

2.CPU masz już bardzo wysoko taktowany, dla tej karty wystarczy 3 do 3.2 GHz

  1. Karta, nie wiadomo jak się kręci i ile zyskasz po OC?

 

Jak chcesz próbuj, Twój problem.

Ok, wielkie dzięki za pomoc, może jednak lepiej nie będę ryzykował, tym bardziej z tym zasilaczem  :smiley:

Możesz uzyskać większą wydajność grafiki zmieniając procesor na 4 rdzeniowy ponieważ sterowniki Nvidii są tak zrobione że sprzyjają procesorom co najmniej 4 wątkowym :smiley:

Ech, mówiłem już, że nie będę na razie kupował nowego sprzętu, bo ten jest nowy, ale dzięki za pomoc :stuck_out_tongue:

Jak na razie obecna konfiguracja daje radę w większości najnowszych produkcji.

samo proca możesz zmienić a ten co masz sprzedać

Ok, pomyślę, dzięki za pomoc.