"Podkręcanie na stałe" procesora AMD A6 3400m z "turbo core"

Siemka,

Mam dziś do was bardzo krótkie pytanie: Czy da radę w pewien sposób ustawić NA STAŁE taktowanie procesora AMD A6-3400m APU na 2,3 Ghz? Z tego co mi wiadomo posiada on zaimplementowaną funkcję, którą AMD nazwał Turbo core, i która pozwala na podniesienie taktowania procesora z 1,4 do 2,3 Ghz.

 

Dzięki za odpowiedzi

pozdrawiam

Krótko: Nie.

czyli zostaje mi podkręcanie standardowe?

Tak, ale lepiej odłóż to do jesieni, bo ugotujesz to biedne APU przy tych upałach :wink:

hehe mówisz?! no ewentualnie wymiana na coś mocniejszego… nwm czy dobrze sprawdzałem socket FS1?

Bingo, najmocniejszy FS1 to byłby A8-3550MX, ale socket to nie wszystko, ważne czy płyta główna obsłuży. O opłacalności wymiany nie wspominam, bo nie ma o czym.

 

Tak z ciekawości: po co kręcić czteroletniego procka, który sam potrafi przyśpieszać kiedy trzeba i zwolnić kiedy się zagrzeje / nie trzeba?

mam troszkę większe wymagania co do procka w tym lapku… a w zasadzie nie ja a oprogramowanie które chciałbym przenieść również na ten komputerek.

no szukam jakieś alternatywy. a z tym “samopodkręcaniem”, fajnie by było, żeby to szybciej nieco działało…