Podkręcanie P4 przy standardowym chłodzeniu

Witam. Mam ci ja taki stary komputer

Pentium 4 2,40 GHz Northwood

2x512MB RAM DDR

nVidia GeForce MX440SE Max

MOBO: MSI 845E MAX

i w związku z tym pytanko

Jak i do ilu mogę podkręcić ten CPU na standardowym coolerze nie niszcząc wszystkiego po kolei?

A jaki masz zasilacz?

9-letni,jakiś Maxpower 300W, dostałem razem z obudową niewiadomej marki

ale skoro tyle czasu działą to jeszcze pociągnie

a jakie masz temperatury w Idle i w stresie?

Idle: około 40, a w stresie ok. 55-60.

Ja z fabrycznym chłodzeniem i Mobo: ASUS p4p800 deluxe , z dodany OC , mam podkręcone o 800mhz bez dodawania napięcia , na rdzeniu. Z 2,4 mam 3.2 i raczej system chodzi stabilnie , temperatury w stresie jakies max 60C . Zasilacz tracer 350w :stuck_out_tongue:

Czyli można. To teraz prosiłbym o porady, jak to wykonać. Z góry dzięki

Można, ale robisz to na własną odpowiedzialność. Ten ‘zasilacz’ może się spalic i pociągnąć cały komputer za sobą.

Na tej płycie (kiedyś pisałem zresztą) wykręciłem na BOXie P4 z 2,8 do jakichś bodajże 3,2. Temperatura max. 75 stopni :). Niestety krótko potem fabryczne chłodzenie nie wychłodziło mi dobrze NB :/.

Dodane 15.02.2012 (Śr) 20:23

Jak się można domyślić, poszedł mostek z dymem…

Podkręciłem FSB ze 133 do 144. Komp działa, jednak włącza się dopiero za 2 razem

Gościu, zacznij słuchać - ten zasilacz NIENADAJE się do OC. Kup przynajmniej jakiegośFortrona za 60zł na allegro.

W tego kompa mi się już nie opłaca inwestować, chcę go podkręcić tylko dlatego, że chcę windows 7 na nim postawić, no ale skoro nie podkręci się to trudno…

O Windows 7 na tym kompie nie ma co marzyć :P. Mi ledwo chodził…