Podkręcanie: Palit GeForce 8800 GT Sonic

Witam,

Mam zamiar podkręcić moją kartę grafiki i pytam czy to zwiększy jej wydajność chcę podkręcić programem VDOTool. Pytam jak mam ją podkręcić o ile? czy nie za dużo??. Mój sprzęt.

Pamięci:

KINGMAX 1GB Maks. częstotliwość pracy 800 MHz

Kingston 1GB 667 MHz

Procesor:

Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz Presscot 64bit

Karta:

Palit Ge Force 8800GT 512mb 256bit ddr3 memory/core clock: 1900 / 650 MHz.

System:

Microsoft Windows XP Home Edition 32bit

Myślę, że to wszystkie dane dam screena z ustawieniami takie jakie mam w programie:

58013f0e9f5d22d156441951e5197a3054d9356618.png

Co mam podnieść a co zniżyć ?? Czekam na odpowiedzi.

nieźle pojechałeś z shaderami :mrgreen:

Odpal GPU-Z i zobacz czy ci też tak te shadery wykrywa

Daj rdzęń na 700, pamiątki na 2000 i shadery na 1720

Pare pętli w 3dmarku + wymagająca gra.

Zrób biosmoda

Chyba trochę za słaby procesor jak na ta kartę :stuck_out_tongue: Nie wydaje mi się żeby przy nim był sens podkręcania grafiki bo i tak jest ograniczana przez PIV, mimo że ma on 3ghz.

dokładnie nie ma specjalnie sensu kręcić :confused: zmień procek na lepszy ;] ja mam core 2 duo 1,8ghz i też tą karte mi ogranicza procesor … :frowning:

Skąd wiesz że ogranicza?

Przy wymagających grach jak crysis mam praktycznie 100% wykorzystania procesora plus temperatura też jest zbyt wysoka :confused:

A shadery masz na 100% coś nie tak… ja mam na tej samej karcie 1625… ;]

To podkręć go jak tak ogranicza :stuck_out_tongue:

Tak właśnie planuje ale najpierw muszę zmienić obudowę i chłodzenie na nim gdyż obecnie nie podkręcony ma w idle ok 48stopni… a to o jakieś 20stopni za dużo ;]

Chyba 10 stopni za dużo :stuck_out_tongue: 28 stopni jest nie możliwe przy chłodzeniu powietrznym.

Nie wiem najmniej mogę mieć shaderów 2090MHz

pamięci 940 MHz

a procek core 640Mhz

to są najmniejsze mniejszych się nie da.

U mnie temperatura jak nie gram ma 45 stopni a jak gram to dochodzi do 57 stopni. Non stop jest na zielonym to znnaczy ,że jest dobrze a chłodzenie pracuje z prętkością dynamiczną samo reguluje sobie obroty.

ja mam temperature procka 30-31 stopni a w stresie ok 35-36 :]

a procek też PIV tylko że 2,4 GHz

chłodzenie zwykłe powietrzne.

a wracając do tematu to też wg mnie za słaby komputer żeby maksymalnie wykorzystywać GF 8800GT. podkręcanie i tak nic nie da oprócz wyższych temperatur :slight_smile:

ale mam jeszcze pytanie dlaczego wiedźmin mi tnie nawet na najniższych ustawieniach raz po formacie nawet na maximun nie cioł.

Po drugie co muszę zmienić żeby kartę w[pełni wykożystać??

coś sie chrzani raz tnie a raz nie nie wiem już co jest grane już mnie to denerwuje . :frowning:

Masz słaby procesor (zresztą mam ten sam) i mam GF 7600 GS ale w Wiedźmina spokojnie gram :slight_smile: Nie ma co się bawić w podkręcanie dodawania pustych Ghz.

A co do kręcenia karty kręć co 10MHz i sprawdzaj po mału w 3dmarkach i grając :slight_smile:

Mówisz, że to wina procesora w końcu przyszedł na niego czas. A w wiedźmina grasz na pełnych bez przycięć.?

a czy u mnie jest sens podkręcania karty Gf 8800Gt 1gb z sprzętem…

4gb ocz ram ddr3 800mhz

dual core 2180 2.0x2

? bo nie wiem czy procek mi na to pozwoli?

procka podkręć, 3GHz styknie

8800gt jeśli chcesz to kręć zawsze wydajność podskoczy

DDR3? a nie DDR2? :stuck_out_tongue:

aha sorry ddr2 hm ale żeby proca podkręcić muszę jeszcze na niego chłodzenie kupić?

jak nie podniesiesz dużo napięcia to starczy ten cooler boxowy, 2,5-3GHz powinieneś wyciągnąć nawet na Def Vcore więc się nie martw, monitoruj temperatury cały czas jak nie będzie więcej niż 70*C w stresie to OK, jak osiągniesz odpowiednie taktowanie to zapuść na całą noc orthosa aby przekonać się czy jest stabilnie