Podkręcanie Pentium 4


(Josiok15) #1

Witam.

Mam procesor Pentium 4, jego wartość przed podkręceniem wynosiła 2.0 GHz

Ale na płycie głównej są takie dwie zworki, które wystarczyło tylko przełożyć na inny sposób i już procek miał wartość 2.66 GHz. Temperatura procka jest następująca: gdy chodze tylko po internecie i słucham muzyki to tak od 34 do 38 stopni ma a gdy go już dusze na grach przekracza nawet 48 stopni. Teraz moje pytanie jest takie czy da rade jeszcze w jakis sposób go bardziej podkręcić? W Biosie ma zablokowany overclocking z tego co widziałem i nie wiem czy da rade jakos to od blokować. Może dam screen’y jak to wszystko wygląda:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42a ... 40d8c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aca ... ed4da.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44b ... 4231c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f7b ... da30c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/570 ... edeae.html


(Błażej) #2

Daj zdjęcia z tej zakładki overclocking

Jaka reszta sprzętu?


(Josiok15) #3

tzn co jeszcze mam podrzucić? bo chyba juz najważniejsze fotki zamieściłem i nic wiecej nie wiem co mam podrzucić.


(Jjoasz) #4

to zalezy... plyta dobra i moze 150 wyciagniesz :slight_smile:

na tym procu i i850e daje rade fsb 145, czyli 2.9ghz

poszukaj w biosie napiec cpu, nb i pamieci - podnies

w googlach znajdziesz troche vmodow - olowek i lutkolba to twoje rodzenstwo :stuck_out_tongue:

generalnie, powodzenia zycze... ja zakonczylem na twoim wyniku, bo fsb/pci mialem, hmm za wysokie :slight_smile: przy standardowym 3:1 na fsb100mhz :E


(Josiok15) #5

aha dzieki :slight_smile: poszukam zobacze, ale nie wiem jeszcze czy bede chcial ryzykowac aż tak. bo w końcu jeszcze moge z czyms przesadzic i bedzie nie dobrze... a tego nie chcial bym heh :slight_smile:

a moze w zupełności juz wystarczy 2.66 GHz co? moze juz nie przesadzac?


(Jjoasz) #6

czy wystarczy, to zalezy od wielu czynnikow - czy faktycznie potrzebujesz, czy sie bawisz, czy chlodzenie i plyta wytrzymaja, zasilacz...

inna sprawa jest fsb/pci - stare plyty maja zworki lub w biosie trzeba blokowac/odbokowywac - przy standarcie fsb100/33.3pci, podwyzszajac fsb zmieniasz czestotliwosc pci/agp(max 36.6/110fsb) inaczej dyski, karta i urzadzenia pci poprostu odleca w niebyt... :slight_smile:


(Josiok15) #7

aha to jednak ja zrezygnuje chyba z dalszego podkręcania.. i tak już został podkręcony o 33% i 2666 MHz starczy mi już w zupełności :slight_smile:

A jeśli chodzi o to czy faktycznie potrzebuje dużej mocy procka czy sie tylko bawię w testera ile wyciągnę z niego - to odpowiedź brzmi że ja dużo nie wymagam od kompa, byle żeby dobrze działał ale chciałem się dowiedzieć czy jeszcze coś się da z niego wycisnąć :slight_smile: a teraz wystarczająco bardzo dobrze cyka :wink: więc dzięki za pomoc i doradzenie clockwork :wink: