Podkręcanie Pentium D 915 2,8GHz

Witam. Chciałbym sobie troszkę podkręcić procesor ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Jestem do tego świetnie przygotowany technicznie. Posiadam zasilacz Chieftec 450W i chłodzenie Pentagram Alpaya. Temperatura w stresie około 45*C. Moja płyta główna to Gigabyte P35-DS3R. Procesor który chcę podkręcić to Pentium D 915. Dorzucam Wam zdjęcia z mojego BIOS’u. Co mam zmienić aby podkręcanie łatwo poszło, a czego mam nie ruszać? Proszę o konkretne odpowiedzi.

aceg592618389n.JPG

abcd1499195192q.JPG

efgh850753820a.JPG

Witam

Posiadam podkręconego Pentiuma D 925 z 3GHz na 3,6GHz

Zwiększyłem FSB z 200 na 240 - wszystko stabilne.

Wejdź w M.I.T i będziesz miał zaznaczone na ‘‘Auto’’ weź na manualne ustawienia i stopniowo zwiększaj i sprawdzaj czy wszystko stabilne.

Podniosłem FSB z 200 do 205 i jak odpalę Prime95 to po około 5 minutach to komputer mi się resetuje. Jak i gdzie podnieść napięcie???

W tej samej zakładce (M.I.T.)

Możesz podnieść napięcie pamięci i procesora.

Ale ja tam żadnej takiej możliwości nie widzę. Czy mógł by mnie ktoś oświecić???

A posprawdzaj wszystkie zakładki w biosie czy nie ma wzmianko o Voltage, CPU voltage, Memory voltage itp.

Znalazłem. To co teraz mam zrobić gdy przy podniesieniu FSB do 210 system nie chce wstać??? Podnieść napięcie??? O ile to zrobić żeby nic nie uszkodzić???

Najpierw pomału o 0.025V

A co z robić z pamięciami ram żeby nie kręciły się razem z procesorem???

Impossible

Rozumiem. A na jak długo powinienem testować procesor po podkręceniu programem Prime95 abym mógł stwierdzić że jest stabilny???

Nie używałem tego programu.

Może Orthos?

Jakieś 45 min.

A napięcie pamięci ram jak mam podnosić??? Jest jakaś górna (bezpieczna) wartość??? Moje ramy to Geil Ultra 2x1GB 800MHz.

No to jeżeli chcesz podnieść napięcia pamięci no to delikatnie o +0.1V

EDIT: użytkownik BiałyPL ma podkręconego Pentiuma D 915 , zapytaj się go jak i co :slight_smile:

Witam.

Jestem już po zabawie w podkręcanie. Udało mi się (na razie) podkręcić procesor do 3,2GHz :smiley: . Temperatura w idle wynosi około 32*C, a w stresie nie przekracza 55*C. Prime95 w ciągu 45 minutowego testu nie wykazał żadnego błędu. W 3DMarku05 komputer otrzymał 1400 punktów więcej niż przed podkręcaniem. Na razie to na tyle zabawy w podkręcanie choć pewnie nie na długo. Dzięki Pharah za wszelką pomoc.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Proszę i wzajemnie Wesołych :slight_smile: (ja planuję swojego chyba jeszcze trochę podkręcić zanim przyjdzie mi E5200 :smiley: )