Podkręcanie - Pentium Dual Core E2160

Witam

Postanowiłem podkręcić procesor w moim kompie…

Znam się nie co na o/c ale nie pisałbym tego gdybym się znał na 100% na tym bo tak się nie znam…

Zaczynam od częstotliwości standardowej:

oc1ky1.th.png

Dlaczego Dual Core Center pokazuje inną częstotliwość niż najnowsza wersja CPU-Z

Temperatur też nie rozumie mam (Zalman STG1 + Pentagram 120Cu)

oc2fo6.png

Reszta sprzętu:

Palit Sonic + 8600GT

Corsair CMPSU-520HXEU 520W

A-data Vitesta EE 2x1GB 800MHz (dual)

MSI P6N SLI FI (new bios)

oc3jz8.png

Przez co najlepiej podkręcać :?:

I jak w końcu jest z tymi temperaturami bo sam nie wiem :?:

Jeśli można proszę o konkretne odpowiedzi…

Powinieneś już dawno wiedzieć, jak prawidłowo tytułować tematy

Pomoże ktoś :?:

przez bios…

everesta nie włączaj…

włącz speedfana, jak pokaze temp -49 to restartnij kompa, włącz biosa, sprawdź temp, włącz windowsa, i nie włączając everesta włącz speedfana

co pokazuje bios a co speedfan?

Ok zaraz zapodam tylko ściągnę SpeedFana

Temperatura: masz bardzo dobry zestaw chłodzący (pasta i cooler) i jeżeli jest poprawnie założony to biorąc pod uwagę nie podwyższone napięcie na procesorze za pewną temperaturę dla tego procka przyjąłbym tą niższą, zwłaszcza że Everest wcale często błędnie odczytuje, sprawdzałeś innym programem np. Coretemp.

Częstotliwość: za pewniejszą wartość przyjąłbym tą podawaną za autorski program MSI. Zaktualizowałbym też Bios, Dual Center, Everest i sterowniki do płyty.

Temperatura karty mam identyczną i mam w spoczynku teraz 45-46 stopni podobnie jeśli chodzi o dysk twardy, temperatura mogłaby być niższa ja ma na jednym 29 na drugim 30 w spoczynku.

Dla pewności najlepiej podkręcać w Biosie

A więc tak to temperatura ze SpeedFana zaraz po jego instalacji:

speedfan1ih8.png

A to po ponownym uruchomieniu kompa:

speedfan2xp9.png

Doradźcie mi jak podkręcać itp…

wszyscy widzimy, nie musisz dawac dużej czcionki…

jak mnie pamięć nie myl to ostatnio miałeś C2D E4300 @ 3GHz i jeszcze gdzieś pisałeś w poście, że podkręciłeś bez problemu więc w czym teraz problem… już nikogo chyba nie nabierzesz na sprzęt w podpisie bo był to FAKE (najpierw 2x8800gtx następnie 2x8800gts a później został sam 8800gts) a teraz jak się okazuje palit 8600gt :stuck_out_tongue:

A-DATA EE ma timingi 4-4-4-12 CL4

co do podkręcania, to jedziesz z FSB w biosie jak najwyżej. Timingi masz 5-5-5-15 więc na razie nie zmieniaj… Jak komputer nie będzie wstawał daj wyższe VCore/Vnb/Vmem

zresztą na forum jest gdzieś temat jak podkręcać procesory AMD/Intel. Na kręcenie trzeba czasu, mocnych nerwów bo można się czasem zdenerwować… Kręcisz z biosu inaczej się po prostu nie kręci. W biosie najbezpieczniej.

Było multimum takich tematów na forum… w necie też tego jest od diabła.

:stuck_out_tongue:

W na dodatek screen innego usera co do taktowań sprzętu.

piotrekplay

A temperatury gdzie prawdziwe :?:

Jak masz L2 to speedfan + CoreTemp 0.94.5