Podkręcanie Phenoma II

Witam chciałem podkręcić moj zacny procesorek ale udało mi sie tylko do 3,6 i niepodnosi systemu niewiemdlaczego bo jestem głombem i dlatego szukam pomocy na forum ( ale za to sobie radze dobrze w nfs:P ) poprosił bym o dokładną porade jak moge podkręcic na 4,0 bo mysle ze przy moim chłodzeniu nie będzie problemy chyba raczej z tym

Podaj jakie chłodzenie, marka i moc zasilacza, przed podkręcaniem wyczyść dobrze wszystkie bebechy kompa, da ci to kilka dodatkowych stopni :slight_smile:

Jest już w podpisie uzupełnione wszystko :slight_smile:

Dodane 14.02.2010 (N) 17:58

Proceso r - Phenom II x4 940

Chłodzenie - NINJA 2 SCYTHE

Płyta główna - MSI K9A2 Platinum

Zasilacz - Chieftec 850 W

Ram - kingston HyperX DDR 2 (1066)

Podbijałeś go na FSB czy mnożnikiem też?

Mnożnikiem jest teraz ustawione na 3,7 GHz ale niewiem dokładnie o ile podnieść napięcia procesora i pamięci i reszty bo jak jest na auto to wiesza jak wchodze do gry

No a temp. sprawdzałeś? Ściągnij Real Temp i SuperPI, odpal go i obciąż go. Po kilkunastu minutach sprawdź jakie będą temp. w RealTemp.

Jak już to prime95 lub OCCT, niestety superPi obsługuje maksymalnie jeden rdzeń to za bardzo on nie obciąży.

No to udało się podkręcić do 3,6GHz czy się nie udało? Samo ustawienie konkretnej częstotliwości to nie jest “udane podkręcenie”…

Jaką opcję dokładnie zmieniasz w BIOSie? Jeżeli podbijasz częstotliwość szyny, a co za tym idzie RAMy przyspieszają również i widocznie przy danej częstotliwości już nie są w stanie działać.

udało mi się podkręcić do 3,6 GHz i komp działa stabilnie jak podkręcam go dalej na 3,7 lub 3,8 GHz to po paru min reset temp procka w normie 45 st c

dużo czytałem o płytach msi pod amd ,nigdzie dobrze nie wypadają w kwesti/overclockingu/także myślę ,że to wina płyty