Podkręcanie Phenoma II

(TROL VADER) #1

Witam chciałem podkręcić moj zacny procesorek ale udało mi sie tylko do 3,6 i niepodnosi systemu niewiemdlaczego bo jestem głombem i dlatego szukam pomocy na forum ( ale za to sobie radze dobrze w nfs:P ) poprosił bym o dokładną porade jak moge podkręcic na 4,0 bo mysle ze przy moim chłodzeniu nie będzie problemy chyba raczej z tym

(Bambosz107) #2

Podaj jakie chłodzenie, marka i moc zasilacza, przed podkręcaniem wyczyść dobrze wszystkie bebechy kompa, da ci to kilka dodatkowych stopni :slight_smile:

(TROL VADER) #3

Jest już w podpisie uzupełnione wszystko :slight_smile:

-- Dodane 14.02.2010 (N) 17:58 --

Proceso r - Phenom II x4 940

Chłodzenie - NINJA 2 SCYTHE

Płyta główna - MSI K9A2 Platinum

Zasilacz - Chieftec 850 W

Ram - kingston HyperX DDR 2 (1066)

(Bambosz107) #4

Podbijałeś go na FSB czy mnożnikiem też?

(TROL VADER) #5

Mnożnikiem jest teraz ustawione na 3,7 GHz ale niewiem dokładnie o ile podnieść napięcia procesora i pamięci i reszty bo jak jest na auto to wiesza jak wchodze do gry

(Bambosz107) #6

No a temp. sprawdzałeś? Ściągnij Real Temp i SuperPI, odpal go i obciąż go. Po kilkunastu minutach sprawdź jakie będą temp. w RealTemp.

(Emilmlo) #7

Jak już to prime95 lub OCCT, niestety superPi obsługuje maksymalnie jeden rdzeń to za bardzo on nie obciąży.

(Adalbert) #8

No to udało się podkręcić do 3,6GHz czy się nie udało? Samo ustawienie konkretnej częstotliwości to nie jest "udane podkręcenie"...

Jaką opcję dokładnie zmieniasz w BIOSie? Jeżeli podbijasz częstotliwość szyny, a co za tym idzie RAMy przyspieszają również i widocznie przy danej częstotliwości już nie są w stanie działać.

(TROL VADER) #9

udało mi się podkręcić do 3,6 GHz i komp działa stabilnie jak podkręcam go dalej na 3,7 lub 3,8 GHz to po paru min reset temp procka w normie 45 st c

(Krispal) #10

dużo czytałem o płytach msi pod amd ,nigdzie dobrze nie wypadają w kwesti/overclockingu/także myślę ,że to wina płyty

(Adalbert) #11