Podkręcanie proca, karty graficznej -- temperatury

Witam

Dzisiaj postanowiłem nieco podkręcić swój procesor i kartę graficzną. Zacząłem od procka. Nie chciałem się bawić w Manuale, więc po prostu tak jak w jakimś dzisiejszym temacie mówiono, ustawiłem na 5 %, do wyboru ( 3,5,8,10 ) Wszystko było dobrze, włączyłem komputer bez problemów, z 2200 MhZ zmieniło mi się na ~ 2350. Uruchomiłem ponownie kompa i zmieniłem na 8 %, no i problemy się zaczęły, komp nie chciał odpalić, nawet do biosu nie chciał wejść :confused: w górnym rogu monitora mrugala biała kreska. Wyciągnąłem więc na jakieś 10 min baterie i potem już wszystko odpaliło. Włączyłem Everesta no i temperatura płyty głównej ( 50 stopni ) Niby wszystko Ok, ale przed podkręcaniem było mniej niż 30 stopni. Dlaczego temperatura tak wzrosła ? ;/

Karta Graficzna: Ustawienia początkowe ( 450 - 500 ) podkręciłem od 560 - 800… trochę się boje dalej jechać :smiley: warto ? Wydaje mi się, że to i tak nie tak mało.

W 3dMarku 2003 ~ prawie 14 k

Czy to dobry wynik jak na tą kartę graficzną ?

Dzięki z góry :slight_smile:

ja mam w 3d marku 06 18k a plyta moze wiatraczek odlaczyles jak wyjmowales baterie? albo kable zaslaniaja obieg powietrza

A ja robie na 7300GT 20k w 3DMark2010 i co łyso ci ??

@Marcin0392

Możesz kartę jeszcze podkręcić :>

Ja tam na swojej 7300GT Sonic miałem ustawione 550/950 i robiła 10k w 3D03.

Nic nie wyjmowałem, cały czas mam podłączone 2x Acutake no i oczywiście wentyl na procu boxowy :wink:

W dniu 23.05.2008 , o godzinie 22:28 został dopisany post przez Marcin0392

Karte podkręcę jeszcze jutro :slight_smile: ale Tylko pamięć, bo na rdzeniu już nie da rady :confused: od razu się zacina przy teście.

co do 3D marka 2010 to powodzenia pewnie sam go napisales i polega na zmienianiu koloru czarny na bialy bo tylko na tym twoja karta osiagnie 20k

Equzio , to nie możliwe, żebyś miał 18k w 3Dmarku 06! Zapodaj screeny. Nawet silniejsze zestawy od twojego nie miały takich osiągów!

Darth ReX , popieram niech to pokaże a nawet jeśli maniekz sam napisał to co Cię to?

przepraszam wszystkich za blad nie 3dmark06 tylko 05

A ty musiałeś z tym wyskoczyć żeby go po prostu zgnoić co nie, musiałeś pokazać nam wszystkim, że masz więcej pkt w smarku, heh ?? ;/

nie poprostu jestem dumny z tego ile z tej karty wycisnolem =]

Jesteś taki z niej dumny a nawet nazwy poprawnie napisać nie potrafisz xD

G e inward :lol!:

Wiesz, w 05 to ja się nie dziwię, że 18k Wycisnąłeś. (wqrzają mnie takie ortografy…) ale w 06 to komp za parę ładnych tysiaków może takie coś zrobić.

ja w 3dmarku 06 wycisnąłem 13,5 tys bez OC

W 05 to co innego. :slight_smile: Nawet dobry wynik. Powiem ci, że ja mam 13225marków w 06 na swoim sprzęcie, więc mnie trochę zdziwiło, że ty 18k na swoim. :stuck_out_tongue: