Podkręcanie procesora, a jego żywotność?

Podkręcanie Procesora a jego żywotność?,czy się skraca?

Tak.

A moze ktoś się bardziej rozpisze?

Skraca choć w tempie mniejszym niż wymiana platformy na nową, praca w “ekstremalnych” warunkach również (bardzo wysoka temp. rdzenia, niestabilne zasilanie, ekstremalny overclocking)… ogólnie nie ma co pękać…

Odpowiedź jak najbardziej twierdząca, jakkolwiek nie jest to na tyle poważne aby myśleć o tym z każdym MHz’tem wzwyż. Generalnie czy istotne jest, kiedy proc po oc wytrzyma przykładowo 10 lat a bez kręcenia 15? Jak wyżej napisano prędzej zmienisz platformę na nowszą, aniżeli procesor skończy żywot i to tylko z przyczyn wynikających z oc. Zależy to również od konkretnej sztuki cpu… w innych przypadkach takie procki różnią się max napięciami jakie mogą stabilnie przyjąć, czy taktowania jakie utrzymają *dlatego niektóre podkręcą się bardziej niż inne mimo, że to ten sam model.

SolelyRose*

Ja myśle nad podkręceniem e2180intela

Zapewne wiele go nie podkręcisz, a tak jak mówił SolelyRose prędzej zmienisz platformę i procesor niż coś się z tym stanie - zapewnij dobrą temperaturę i bez strachu.

Czyli jezeli go tak podkręce ze bedzie miał taką samą temp. lubniższą to nic mu nie bedzie?,bojak wiadomo te procki nie są grzejnikami a bardzo dobrze sie podobno kręcą,a jakz chłodzeniem? bo mam ThermalRight MST-9775LE

rozni sie jednym stopniem i nawet nie 1db od stock’owego intela 8)

kup karakorum chocby, z najtanszych i dwie dobre 120’ do budy, by dmuchaly i byl przewiew odpowiedni

poza tym, mozesz stosowac eist i c1e - na dobrej plycie przelacza sie plynnie i niezauwazalnie - sam na codzien mam e8400 na 3.6/2.4ghz i 1.28/1.1v :slight_smile:

wg mnie chłodzenie jest dobre, tylko będe musiał wiatraczek podłączyć pod molexa bo temp. po całym dniuchodzenie jest38stopni więc chyba nie za duza, a przy podkręcaniu jezeli nie zwiększy się temp. to będzie on żył tyle jak bez podkręcania?

rozumiem, ze przetestowales kilka i wybrales to wlasnie chlodzenie :?:

bo, widzisz… inni maja calkowicie odmienne zdanie, pierwszy link z ‘wujka’: http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2207&page=4

akurat serwis dosc powazany w swiecie 8)