Podkręcanie procesora AMD Athlon 64 3200+

(Mayron) #1

Witam, chciałbym podkręci procesor w BIOSie lecz coś jest nie tak...

Wg EVEREST mogę miec

Maksymalna częstotliwość taktowania 3700 MHz

A jak podkręcę trochę to jak włączam komputer to wyświetla jakiś błąd i muszę zmienic z 2.2 do 2.0GHz i właśnie nie wiem co zrobic aby podkręcic chociaż do 3.0GHz.

Po podkręceniu procka jak włączam komputer to wyświetla informację o pamięci RAM i dalej nie idzie... jak resetuje to pisze abym zmienil ustawienia biosu na domyslne.

Pozdrawiam.

(Technik Elektro) #2

jaki to socket ?? było wiele razy....

(Mayron) #3

Typ gniazda do rozbudowy Socket 940

Oznaczenie gniazda Socket AM2

Typ procesora AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+

Nazwa płyty głównej Asus M2N-E (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

(Technik Elektro) #4

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&o ... socket+am2

poczytaj

(Mayron) #5

Jeszcze jedno pytanie, czy mógłbym tego procka wymienic na jakiegoś dwurdzeniowego?

(Technik Elektro) #6

tak.

(Mayron) #7

W tych googlach to prawie nic nie ma... ja bym chciał sie dowiedzieć tylko jak mam poustawiać w biosie różne opcje ponieważ jak podkręcę procka to mi się komp nie włącza bo coś jeszcze trzeba.

(Technik Elektro) #8

http://www.pcformat.pl/forum/showthread ... pid=303720

(Mayron) #9

Ja nie znajduje tych opcji o których oni tam piszą... ja mam:

CPU Frequency

PCIE Clock

DDR2 Voltage Control

CPU Voltage

CPU Multiplier

(Błażej) #10

CPU Voltage - podnieś napięcie

(Technik Elektro) #11

każdy producent używa własnej nomenklatury...

(Mayron) #12

Jeżeli chcę ustawić CPU Frequency na 260

To jak to powinienem ustawić?

PCIE Clock

DDR2 Voltage Control

CPU Voltage

CPU Multiplier

A może jakieś inne opcje w innym miejscu trzeba edytować tez?

(Technik Elektro) #13

poszukaj opcji dzielnika HT, dzielnika pamięci (FSB FERQENCY) i potem zwiększaj częstotliwość pracy HT.

(Mayron) #14

@up

Nie mogę tego znaleźć...

(Technik Elektro) #15

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-4

poczytaj....na dole....

(Mayron) #16

Nie mogę już... próbuje podkręcić procesor od rana i nic... albo się kończy na ładowaniu biosu, albo się nie włącza nic... robie wszystko co się da i nic...

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi co i jak mam zmienić?

(Technik Elektro) #17

nie masz żadnego pojęcia w tym zakresie - to dlatego, nie czytasz poprzednich postów, nie umiesz używać google.... nawet pewnie nie przeczytałeś tego artykułu - daruj sobie OC bo tylko uziemisz kompa...

(Mayron) #18

Przeczytałem wszystkie poprzednie posty, przeczytałem ten artykuł i parę innych a nadal komp się nie włącza po podkręcaniu, nawet podkręciłem wszystko tak jak jakiś koleś z innego forum i mu działa a mi nie. W google to są różne rzeczy na temat podkręcania z przed paru lat a nie z czasów dzisiejszych.

(Technik Elektro) #19

to czytaj ze zrozumieniem, w artykule napisane jest wyraźnie że oryginalny bios umożliwia OC HT na poziomie 230Mhz... płyta wymaga uaktualnienia i dużo szczęścia... zaktualizuj bios.

(Mayron) #20

Uaktualnienie jest płatne prawie 30$ ;/