Podkręcanie procesora AMD Athlon 64 x2 4200+

Witam wszystkich,

 

posiadam komputer o następujących parametrach:

AMD Athlon 64 x2 4200+ (2x2,2 GHz)

2GB DDR2

Asus M2A-MX

AMD Radeon HD4670

Hitachi 160GB

Zasilacz 400 wat.

Pytanie do ilu mógłbym podkręcić procesor.

Dodam, że normalnie temperatura na procesorze nie przekracza 40 stopni. Chłodzenie boxowe.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

jakubgross

Podaj dokładną markę zasilacza

Zaraz sprawdzę, ale nie jest to żaden wielki markowiec.

Jest tylko wyprodukowano dla megabajt. 

to z takim zasilaczem lepiej nie podkręcać procesora

Możesz podnieść samą szynę bez podnoszenia napięć jednak robisz to na własną odpowiedzialność

Aha to lepiej nie podkręcać. :slight_smile:

Jak chciałbyś podkręcać to byś musiał wymienić zasilacz na jakiś firmowy.

A możesz podać model jakiegoś taniego? I 400 wat, a nie od razu 500.

 

A co chcesz osiągnąc podkręcaniem? Sztuka dla sztuki, czy jednak stoi za tym jakiś większy cel? Jeśli to drugie, to jakbyś się nie imał, musisz wyłożyć parę setek na dobry zasilacz, który nie tyle co podtrzyma ci napięcie na procesorze, co nie spali siebie - lub co gorsza - nie doprowadzi do uszkodzenia PC.

Tutaj wystarczy spokojnie Corsair VS 450

Z własnego doświadczenia wiem, że Athlony z tej serii kręcą się fatalnie. X2 4000 mogłem podkręcić o 200MHz, w innym przypadku BIOS resetował się. 6400 nie drgnie nawet o MHz, BIOS odmawia współpracy.

Jasne, tutaj wiele zależy od jądra, rewizji i innych rzeczy, ale - ogólnie - te procki kręcą się kiepsko.

ogólnie to nie ma sensu nawet się bawić w podkręcanie tego procka bo nic nie uzyskasz. proc jest za słaby, wiec nie wykręcisz z niego 20%, starta czasu, wydaj kasę bo masz możliwość zmienić procka na jakiegoś wydajnego z serii  AMD Phenom X4. 

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M2A-MX.html

tylko czy twój zasilacz wytrzyma taką moc?

Zasilacz raczej wytrzyma. Jaki model będzie najlepszy z serii Phenom X?

X4 9750 - 200ZŁTO ZA DUŻO ZA STARY PROCEK!

Myślałem że są tańsze, chyba jednak trzeba sprzedać to co masz i kupić nieco lepszy sprzęt

np:

intel płyta 1150 - 150zł

procek 200zł - będzie lepszy od  x4 9750

np intel G620 jest lepszy a kosztuje 100zł używany, za 200zł masz i5 650

ram 100zł

zasilacz 150zł np: xfx450W

Nie chcę sprzedawać tego co mam.

Może kupie tamten X4.

Czy mogę kupić jakąś lepszą kartę graficzną?

Możesz, nikt Ci nie zabroni. Będzie to jednak nieopłacalne.

lepiej określ się ile masz kasy wtedy będzie można myśleć co dalej robić. jak sprzedaż swojego kompa za parę groszy i dołożysz 300zł to będzie można poskładać coś lepszego ale zasilacz to podstawa i tutaj nie zaoszczędzisz chyba że trafisz na super okazję. Średnio zasilacz to 120-150zł

Sprzedaż tego nie wchodzi w grę. Kasy mogę trochę włożyć ~~400zł.

Musi być od razu X4 9750? Przecież może być też 9550.

szkoda że nie chcesz sprzedać to co masz bo za sprzedaną płytę z ramem i prockiem dostał byś 150-200zł i było by na zasilacz lub częśći.

Może kiedyś, ale lepiej by było jak bym trochę zmodernizował tego co mam.