Podkręcanie procesora AMD Athlon X2 5200+ (Kilka pytań)

Cześć. Mam pytania co do podkręcania procesora.

Specyfikacja komputera:

Zasilacz Tagan 700W (pewnego razu coś się w nim zepsuło- nie mam pojęcia co, oddałem koledze elektrykowi i naprawił, to chyba jakaś błachostka, ale nie jestem pewien, mianowicie teraz wszystko chodzi w 100%-to nie jest problem do OC, że zasilacz był w naprawie? Nie jestem w stanie sobie przypomnieć co było naprawianie, wtedy mnie to mało interesowało)

Procesor AMD Athlon X2 5200+

RAM 2 GB DDR2 (Single)

NVIDIA Geforce 9600 GT 512 MB

Płyta główna Gigabyte M61SME-S2

BIOS F8 z 12/24/2007

w komputerze znajduje się jeden wiatrak, który wyrzuca ciepłe powietrze z budy, oraz wiatraczek na procesorze.

  1. Szukałem w BIOSie i nie mam żadnych opcji podkręcania procesora-nie ma nigdzie ustawień do podwyższania napięcia ani nic z tych rzeczy, bynajmniej nie znalazłem.

  2. Poszukuję jakiegoś poradnika, ewentualnie- do ilu mogę spokojnie kręcić tego procka? Dodam, że nigdy wcześniej nie podkręcałem niczego. Może warto trochę grafę podkręcić?

Jak się za to zabrać, gdzie znaleźć ustawienia zegara procka?

Z tego co widzę jest skrót - CTRL + F1 i wtedy wyskakują nowe opcje w BIOS-ie dotyczące OC. Oczywiście wciskasz w BIOS-ie :wink:

Kręcenie - podbijasz FSB, ew. podnosisz napięcie, gdy nie będzie dawać rady. Ogólnie w internecie jest masa poradników, wystarczy poczytać. Z tego co widać (KLIK, KLIK) płytka nieco wrażliwa i trzeba kombinować.

BTW: jakie masz chłodzenie? Z BOX-em ani nie startuj :wink:

niestety, chłodzenie na procku to zwykły, standardowy wiatraczek :smiley: A, sprawdzałem w BIOSIe, wciskałem CTRL+F1 i nic się nie działo, a Advanced też…

Próbowałeś z obydwoma CTRL (lewy, prawy)

dobra, znalazłem, mam ustawienia CPU Frequency, coś do RAMów, PCIE Clock, i kilka innch.

Więc ustawienia są, tylko kwestia chłodzenia. Na standardowym moge cokolwiek wyżej dać, czy lepiej nic nie zmieniać?

Zależy, jakie masz obecnie temperatury. Ale z BOX-em nie poszalejesz za wiele :wink:

Płyta główna 43

Procesor obecnie 34 (wartości w stopniach) (komputer dopiero co włączony)

Pentylator 3200 RPM

NAPIĘCIA:

Rdzeń: 1,2V

+2,5 V -> 1,9V

+3,3V -> 3,3V

+5 V->prawie 5V

+12-> prawie 12 V

Zapuść mu OCCT na 10-15 minut i zobacz, ile będzie w STRESS-ie :wink: