Podkrecanie procesora AMD przez program

Witam, posiadam laptopa hp presario CQ57, lecz niestety w nim jest slaby procesor. Poszperałem trochę w necie i natrafiłem na program podkręcający ten procesor, a dokładnie brazostweaker. Podkręcałem powoli i zauważyłem, że poprawiła się trochę szybkość, a temperatura na max obciążonym procku nie przekracza 65 stopni. A teraz pytanie, czy ten program zapisuje na stałe tą prędkość taktowania czy aż do wyłączenia laptopa? Jak tylko do wyłączenia to może znacie jakiś program który na stałe podkręci procesor? W BIOS-ie nie mam możliwości podkręcenia jak coś…

na stałe tylko zmiana w BIOS

sprawdzałeś temperatury w stresie?

w laptopach chłodzenie jest zminimalizowane do tego stopnia że są osiągane przez procesor maksymalne temperatury w stresie a po niewielkim zakurzeniu już nawet nie daje rady tak wiec kręcenie laptopa najczęściej nie jest możliwe

wszystko fajnie puki siedzisz na necie albo piszesz dokumenty ale gdy się odpali gre to już laptop potrafi się wyłączyć z przegrzania i można coś spalić

Posiadam laptopa Hp Pavilion dv6-6b15ew z procesorem AMD A6-3410MX. Do podkręcania używam programu K10STAT. Procesor kręci się bardzo dobrze od 1600 MHz do 2733 MHz. Wyżej nie próbowałem.

nie masz co krecić na laptopie to bez sensu

bart86 , w tym problem, że nie ma w BIOS-ie możliwości kręcenia. W strefie nie sprawdzałem bo nie wiem nawet czym, ale patrząc po tym jak jest nagrzany( a sprawdzałem specjalnie na grze) nie ma on zbyt wysokich temperatur. Do tego dochodzi podstawka która fantastycznie chłodzi.

szefunio , zaraz sprawdzę ten program :smiley:

edit: dobry program, lecz ja wole tego brazostweaker, jakoś bardziej przejrzysty jak dla mnie:D

laptopy nie są do OC i do gier to tylko wieksze tablety

Dla osób niezorientowanych polecam m.in. ten temat:

http://pclab.pl/art47483.html

U mnie w laptopie HP, dopiero po podkręceniu słychać wentylator. Sprzęt robi się tylko lekko ciepły.

Laptopy nie sa przystosowane do podkrecania czesto maja za słabe chłodzenie a na pewno za słaby zasilacz i sekcje zasilania obciążenie spowoduje szybką degradacje tych części. Temperatury w stresie polecam sprawdzić którymś programem 3D Mark a logi z temperaturami podczas pracy programu zrobi chyba HWmonitor.

Pisane z telefonu.