Podkrecanie procesora AMD Sempron 2500+ 1,4 GHz

(Jan Matuszewski96) #1

Cześć.

Chciałbym Was zapytać o możliwość podkręcenia procesora, który podałem w temacie.

Zaznaczyć również chcę, że jestem począktujący w tych sprawach i prosił bym o jak najbardziej precezyjne 

wytłumaczenie, gdyż chciałbym aby sprzęt pozostał sprawny .... :smiley:

Prosiłbym też o możliwe ewentualne informacje do jakiego stopnia bym mógł go podkręcić, czy to raczej niemożliwe w określeniu ??

Informacje które mogą się przydać:

Temperatura:

• procka od 45 do 50 stopni celsjusza 

• płyta główna od 30 do 35 stopni celsjusza.

Płyta główna : Gigabyte GA-K8U

Zasilacz: http://allegro.pl/tracer-4life-400-400w-pci-e-wydajny-i-stabilny-i3867706068.html

http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Sempron%2064%202500%2B%20-%20SDA2500AIO3BX%20(SDA2500BXBOX).html

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące pamięci RAM.

Mianowicie chcę się dowiedzieć czy lepiej kupić 2x512mb DDR SDRAM (400mHz)

czy w jedenej kostce 1024mb DDR SDRAM (400mHz) czy nie ma żadnej różnicy ?? :smiley:

JEŚLI JAKIŚ INFORMACJI BRAK PROSZĘ O NAPISANIE CZEGO POTRZEBA :slight_smile:

POZDRAWIAM

(Marcin1025) #2

Z takim zasilaczem to ja bym nie podkręcał tego procesora gdyż komputer może się spalić w każdej chwili,polecam wymianę zasilacza na markowy a potem kręcić

(Chojinka) #3

najlepiej odpuść sobie podkręcanie procka bo nawet jak byś wycisnął z niego wszystkie poty to i tak będzie za słaby a szkoda żyłować jednostkę bez sensu, możesz spalić sprzęt, stacisz kasę a przyrostu mocy nie poczujesz!

1. zainstaluj jakąś mega okrojona wersję oprogramowania linux/windows xp "basic", lub poczytaj o wyłączaniu nie potrzebnych funkcji.

2. instalujesz jakiegoś delikatnego antywira i blokera oraz robisz kopie systemu który bedzie narażony na różne ataki

3. taki komp bedzie tylko do netu więc na tym sie skup albo odpuść sobie tego kompa

4. ram 2x XXX będzie wydajniejszy ale najlepiej będzie kupić inną jednostkę procek od intela płyta to 130zł + ram około 30zł zasilacz możesz sobie zostawić.

5. chcesz wiedzieć więcej co i jak kupić aby komp był wydajny i tani to pisz.

(Jan Matuszewski96) #4

Dziękuje bardzo za cenne informację. Tak myślałem, że z tego podkręcania nic nie będzie, nie robiłem sobie wielkich nadziei, chciałem się tylko upewnić.

Co do kupna nowej jednostki to myślę, że i tak nie ma sensu, ponieważ myślę nad zakupem nowego kompa, lecz dopiero w drugiej połowie tego roku.

Aktualnie posiadam 512 DDR SDRAM 200mHz, a chcę dołożyć trochę RAM tylko po to aby przeglądanie stron i oglądanie filmów na Youtube nie stanowiło już takiego problemu jak to było do tej pory (częste zawieszanie przy dużej liczbie zakładek czy włączonym YT i przeglądaniu innych stron jednocześnie). Zdaje sobie sprawę, że muszę zakupić 2x512 Ram 400mHz, ponieważ jak dokupie tylko jedno 512 400mHz i zamontuje ze starą pamięcią RAM to i tak system zdegraduje tą pamięć do tej mniejszej prędkości prawda?

I czy tak w ogóle to coś da, mam na myśli ten RAM?

Nie chce po prostu ładować kasy w ten komputer, które swoje lata świetności już dawno przeżył, ale choć trochę go udoskonalić za małą kwotę... :smiley:

(Chojinka) #5

nie ładuj kasy tylko zagryź zęby do czasu kupna nowego sprzętu.

(Jan Matuszewski96) #6

Ale przecież zwiększenie RAM to granica 20zł, a przecież poprawi się sprawność mojego komputera chociaż trochę, czyż nie ? :smiley:

(Chojinka) #7

oczywiście możesz wydać 20 zł, ale powinieneś zacząć od systemu. lżejszy system, mniej programów oraz syfu przyspieszy twojego kompa bardziej niż 20zł. następnie możesz dokupić ram.

1. format C

2. nowy system i to w lekkiej wersji

3. minimum zainstalowanych programów...

4. odpowiedni antywirus i adbloker

5. test czy komp jest wystarczający do YTB i internetu

(Jan Matuszewski96) #8

Aktualnie posiadam XP'ka Professional z dodatkiem SP3 :smiley:

A propos "lekkiego" anty wira i adblokera to co polecasz ?

(Chojinka) #9

polecam inną wersję XP! albo wyłączyć wszystkie funkcje w tym systemie które nigdy nie były i nie będą użyte - znajdziesz o tym u wujka google.

adbloker - to adbloker

antywira szukasz pod siebie, jeśli tylko ytb odpalany i jakieś spokojne stronki to szukasz w necie najlepszego / najmniej obciążającego system programu do xp itd. 

(Jan Matuszewski96) #10

Ok. Dzięki za tak szybkie i naprawdę pomagające odpowiedzi !!

Wszystko już mi się rozjaśniło. Czas działać... ;D