Podkręcanie Procesora ! AMD SEMPRON 3000+

Witam,mam procka AMD Sempron(Barton) +3000.Core speed mam 2000MhZ chciałbym wycisnąć z ok.2,5 no i w BIOSIE ładnie ustawiam 215MhZ i zapisuje.Potem Komp się restartuje i nie chce załączyć monitor poprostu czarno a komp niby działa.Po wyłączeniu listy na ok.10 sek i włączeniu wszystko wraca do normy.Nie zapisuje się zmiana.Pomoże ktoś ? Napięcie podniosłem do 1.75V

dscf1808large.jpg

Pewnie musisz częstotliwość pamięci pamięci trochę obniżyć.

Dokładnie spróbuj obniżyć taktowanie pamięci i wtedy zobacz czy procesor da się podkręcić

Powiem, że ciężko może być z tym 2.5ghz :wink: Powiedz lepiej jak przy takim napięciu wyglądają temperatury oraz jakie masz chłodzenie + dorzuć jeszcze model płyty głównej.

Tak jak koledzy mówią, jeśli ram pracuje na 333mhz a ty podniosłeś fsb szyny o 35mhz to teraz ram ma już 403mhz… Podnieś napięcie ramu- u mnie pomagało.

No temperatury są spokojne 45-50CA napięcie mam teraz ok.1.63V.Płyte główną mam ASrock K7VT4A PRO.No to pamięci na ilu mhz powinny pracować ?

Bo w biosie mam tak:

133Mhz

166Mhz

200Mhz

i tam jest wybrana opcja Auto

To jakie ty masz chłodzenie i pastę, że masz takie temperatury? Ja tyle(prawie) miałem na niepodkręconym :wink:

Te ramki to pewnie jakieś GoodRamy lub Kingstony więc nie dziwę się, że blokują… Weź ustaw na 133MHz w biosie, a jak nie ruszy to zworkami na płycie. Powinieneś móc wtedy pojechać dużo więcej po FSB procka.

Pamięci RAM ustaw na 166 MHz, a FSB wtedy pociągnij do 200 MHz. Pownie będzie około 2,4 GHz bo mnoznik masz 12x. Ja mam ta samą płytę, pamięci DDR 400 Elixir i procesor 2400+ 1,666 GHz i przy takich ustawieniach widzi mi go jako Sempron 2800+ 2,0 GHz. Windows włącza się normalnie.